Władze PGE Budowlanych Łódź poinformowały w niedzielę, 31 maja o odejściu z drużyny Alicji Grabki. Kapitanka zespołu i rozgrywająca nie będzie reprezentować klubu w kolejnym sezonie. Tym samym łódzka drużyna żegna jedną ze swoich kluczowych zawodniczek.
więcej
Ten piękny kocur ma na imię Albert i został znaleziony na początku maja na ul. Sacharowa. Obecnie przebywa w schronisku w Łodzi. Podarujesz mu nowy dom?
więcej
Tysiące kwiatów, niezwykłe wzory i tradycja wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Już w czwartek, 4 czerwca Spycimierz (ok. 70 km od Łodzi) ponownie stanie się jednym z najbarwniejszych miejsc w Polsce za sprawą obchodów Bożego Ciała i słynnych kwietnych dywanów.
więcej
Technologie rozwijane pod Łodzią przez polskich inżynierów trafią na rynek amerykański. Zakład napędów ABB w Aleksandrowie Łódzkim uczestniczy w realizacji nowatorskiego projektu geotermalnego nowej generacji (EGS) w USA, z którego korzystać będą m.in. centra danych Google.
więcej
Oddział Neurochirurgii i Nowotworów Układu Nerwowego w Szpitalu Kopernika w Łodzi po remoncie stał się bardziej nowoczesny i przyjazny pacjentom. Dzięki rozbudowie lekarze będą mogli przeprowadzać większą liczbę zabiegów, co przełoży się na krótszy czas oczekiwania na leczenie oraz wyższy standard…
więcej
Święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami! Na Miejskim Dniu Dziecka 2026 w Łodzi organizatorzy przewidzieli masę atrakcji, m.in.: koncert Czesława Mozila, dmuchańce, animacje i znacznie więcej. Sprawdź!
więcej
Jedna z najgłośniejszych artystek młodego pokolenia, Bambi, wystąpiła jako ostatnia podczas drugiego dnia Juwenaliów 2026 w Łodzi. Powiedzieć, że młoda raperka porwała tłumy pod sceną, to jak nic nie powiedzieć! Zobaczcie sami!
więcej
W weekend, 29-31 maja odbywa się See Blogger 2026 Łódź, podczas którego w mieście goszczą największe gwiazdy internetu i nie tylko. Drugi dzień wydarzenia, w sobotę, 30 maja, zakończył się koncertem Mandaryny. Zobacz zdjęcia!
więcej
Drugi, i zarazem ostatni dzień Juwenaliów 2026 w Łodzi za nami. Na scenie wystąpili Fukaj, Ich Troje, Coma i Bambi, a zielony skwerze przy ul. Lutomierskiej podobne jak w piątek, 29 maja pękał w szwach. Znajdź się na zdjęciach!
więcej