2 dni do premiery Wiedźmina: na łódzkie ulice wyjedzie wiedźmiński tramwaj

Między Chocianowicami i Teofilowem będzie kursował przez dwa najbliższe tygodnie wyjątkowy tramwaj. Każdy przebrany za wiedźmina może podróżować nim bezpłatnie.

Wiedźmiński tramwaj pojawi się na specjalnej linii W35

Wiedźmiński tramwaj pojawi się na specjalnej linii W35. Jest to główna atrakcja obchodów rocznicy premierowego opowiadania o Geralcie z Rivii. Dokładnie 35 lat temu Andrzej Sapkowski napisał „Wiedźmina” na konkurs „Fantastyki”. Opowiadanie zajęło 3. miejsce i zostało opublikowane w grudniowym numerze w 1986 roku. Był to początek historii, która stała się międzynarodowym fenomenem, zaś saga trafiła do kanonu powieści fantasy.

Wiedźmińska linia W35 będzie kursować od 16 do 29 grudnia w godz. 12-21 na trasie Teofilów, Aleksandrowska, Limanowskiego, Zachodnia, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, Pabianicka, Chocianowice-IKEA.

Pierwszy pojazd wyruszy w samo południe w czwartek z Teofilowa i po 36 minutach dotrze do Stajni Jednorożców, czyli przystanku Piotrkowska Centrum. Cała trasa to godzinna podróż z finałem przy Porcie Łódź.

Powiązane pliki

ZOBACZ TAKŻE