600 kostek na 600. Urodziny Łodzi. Wylicytuj swoją kostkę! [AUKCJE]

Na placu Wolności powstanie niezwykły pomnik stworzony przez samych łodzian. Miasto oddaje mieszkańcom miejsce na 600 imiennych kostek na 600. Urodziny Łodzi. Link do aukcji na portalu Allegro i szczegóły akcji znajdziesz w artykule!

Wylicytuj swoją kostkę na 600. Urodziny Łodzi!
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

– Oddajemy plac Wolności łodzianom. To tu powstanie niezwykły trakt pieszy usłany tabliczkami żeliwnymi z nazwiskami łodzian. Dla mieszkańców mamy 600 imiennych kostek na 600-lecie Łodzi. Tabliczki będzie można kupić podczas licytacji, którą poprowadzi Łódzka Organizacja Turystyczna – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Aby wylicytować kostkę, kliknij link: Wylicytuj kostkę! Aukcje prowadzone są na portalu aukcyjnym Allegro. Regulamin i szczegóły akcji znajdziesz niżej w tym artykule.

Do udziału w akcji miasto zaprasza również przedsiębiorców, którzy chcieliby, aby nazwa ich firmy znalazła się na tabliczce  w prestiżowym miejscu na Placu Wolności. 

Pierwsze 80 aukcji zakończyło się łączną kwotą licytacji na poziomie 121.277 zł. Średnia wartość aukcji wynosi 1515,97 zł. Cena najdroższej kostki, z numerem 1, wyniosła 8100 zł.

Miejsce 600 kostek na 600. Urodziny Łodzi nie jest przypadkowe. Plac Wolności po modernizacji będzie kontynuacją ulicy Piotrkowskiej. Po remoncie zdecydowanie więcej miejsca będzie dla pieszych, ruch będzie się odbywał tylko od strony ul. Nowomiejskiej, natomiast od Piotrkowskiej przestrzeń będzie zielonym placem idealnym do wypoczynku oraz organizacji plenerowych wydarzeń artystycznych. 

– Startujemy od kwoty 600 zł, tyle wynosi koszt produkcji tabliczki. Przychód ze sprzedaży tabliczek zostanie przeznaczony na organizację głównych obchodów 600-lecia Łodzi – powiedział Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Zasady i regulamin akcji

1. Aukcje będą zaczynały się od 1 marca, będą trwały po 10 dni każda i będą udostępniane w następującym harmonogramie:

 • Od 1 marca do 10 marca – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 1-80
 • Od 11 marca do 20 marca – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 81-160
 • Od 21 marca do 30 marca – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 161-240
 • Od 1 kwietnia do 10 kwietnia – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 241-320
 • Od 11 kwietnia do 20 kwietnia – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 321-400
 • Od 21 kwietnia do 30 kwietnia – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 401-480
 • Od 1 maja do 10 maja – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 481-560
 • Od 11 maja do 20 maja – certyfikaty dla tabliczek / kostek o numerach 560-600 + zwroty z poprzednich aukcji (użytkownicy będą mieli 7 dni na dokonanie płatności, brak wpłaty to automatycznie anulacja aukcji)
 • Od 21 maja do 30 maja – certyfikaty ze zwrotów z poprzednich aukcji

2. Wszystkie aukcje zaczynają od kwoty minimalnej 600 zł brutto.

3. W licytacjach mogą brać udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu Allegro.pl

4. Zwycięzcy poszczególnych aukcji otrzymają od nas wiadomość z linkiem do formularza personalizacyjnego. Aby sfinalizować udział w Akcji Zwycięzca licytacji jest zobowiązany przez wypełnienia tego formularza danymi personalizacyjnymi do umieszczenia na żeliwnych tabliczkach / kostkach w ramach Akcji.

5. Dane personalizacyjne obejmujące imię / imiona, nazwisko, nazwę rejestrową firmy, organizacji lub instytucji muszą mieścić się w maksymalnie 3 liniach po 14 znaków ze spacjami każda. Szczegółowe wymogi dotyczące tych danych znajdują się w Regulaminie Akcji.

6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odmowy finalizacji Oferty w ramach Akcji jeśli dane personalizacyjne nie będą spełniały warunków technicznych określonych w punkcie 3.6 Regulaminu lub nie zostaną w ogóle przesłane przez Uczestnika w terminie 7 dni od zakończenia licytacji. W takim przypadku Licytacja Oferty zostaje odwołana, ewentualna wpłata środków przez Uczestnika zostanie zwrócona z potrąceniem kosztów operacji finansowej. Jednocześnie niesfinalizowana Oferta wróci do puli 600 Ofert możliwych do wystawienia przez Organizatorów do końca trwania Akcji.

7. Każdy Zwycięzca licytacji Ofert, który przekaże Organizatorom poprawnie przygotowane dane personalizacyjne otrzyma w ciągu 7 dni kalendarzowych drogą elektroniczną potwierdzenie tego faktu, wraz z elektronicznym certyfikatem zwierającym:

 • indywidualny numer w zakresie od 1 do 600;
 • zaakceptowane przez Organizatorów dane personalizacyjne.

8. Potem trzeba już tylko czekać na zaproszenie mailowe na ceremonię otwarcia Pomnika z własną tabliczką / kostką – wszystko odbędzie się jednak nie później niż do 31 grudnia 2023 roku.

9. Organizatorami Akcji są Miasto Łódź, Zarząd Inwestycji Miejskich, a technicznym Parterem wspomagającym organizację aukcji jest Łódzka Organizacja Turystyczna poprzez serwis Allegro.pl. 

Jak zmieni się plac Wolności?

Na placu Wolności zamiast betonu pojawi się zieleń. Zostaną zasadzone 64 drzewa liczące 8 metrów wysokości (klony i grusze) oraz tysiące krzewów, bylin, ozdobnych traw i roślin cebulowych. W południowej części placu blisko 1200 mkw. zajmie murawa z wytrzymałych gatunków traw, odpornych na deptanie. Wraz z drzewami stworzy minipark, w którym będzie można odetchnąć wśród zieleni. Od strony północnej oraz przy ul. Pomorskiej powstaną ozdobne rabaty kwiatowe, a przy wlocie tej ulicy także dwa kameralne skwery, na których mają funkcjonować ogródki gastronomiczne. Nasadzenia nie zmienią charakteru pl. Wolności jako przestrzeni publicznej. Miejscem dla imprez plenerowych i jarmarków ma być forum u podnóża pomnika Kościuszki. Instalowanie budek handlowych, przy cokole pomnika oraz elewacjach kamienic wokół placu, ułatwią zamontowane przyłącza prądu. Finał odnowy pl. Wolności to jesień 2023 (październik), a jej wartość to ponad 35 mln zł.

Zobacz wizualizacje placu Wolności - kliknij w zdjęcie poniżej

ZOBACZ TAKŻE