Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej 2022. Zupełnie nowa i... energooszczędna [WIZUALIZACJE]

Ulica Piotrkowska zostanie w tym roku ozdobiona na Święta zupełnie nową iluminacją - wyjątkową także dlatego, że energooszczędną. Sprawdź, co zobaczymy na Piotrkowskiej!

Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Ulicę Piotrkowską ozdobi w tym roku zupełnie nowa świąteczna iluminacja
10 zdjęć
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Tegoroczna iluminacja Piotrkowskiej będzie wyjątkowa - ulicę rozświetlą zupełnie nowe ozdoby w kolorach zieleni, czerwieni i złota. Wśród atrakcji pojawią się m.in. baldachimy rozpięte ponad głowami spacerowiczów, dające efekt skrzącego się nieba czy dekoracje ulicznych lamp w formie przeskalowanych bombek, wykonane z półprzezroczystych powłok PCV, zadrukowanych folii i lustrzanych struktur. Piotrkowską wypełnią także karuzele, balony, siedziska w bombkach oraz stylizowane pojazdy (będzie można z nich korzystać jak z atrakcji w parkach rozrywki). Nie zabraknie także ulubionego elementu łodzian - ramek do zdjęć. Pamiątkowe fotografie, robione na ich tle, wypełniają później albumy rodzinne i media społecznościowe. 

- Iluminacja świąteczna Łodzi to nie tylko urokliwa atrakcja przyciągająca zimą turystów, ale także znakomita szansa dla mieszkańców na spędzenie miłego czasu na świeżym powietrzu w gronie bliskich.– mówi Piotr Kurzawa, manager ulicy Piotrkowskiej. 

Energooszczędna iluminacja Piotrkowskiej

Technologie oraz materiały wykorzystane przy stworzeniu świątecznej iluminacji Piotrkowskiej spełniają nowoczesne, wyśrubowane normy jakościowe i energooszczędne. Dzięki stosowaniu rozwiązań ograniczających pobór energii, wyborze oświetlenia eko-LED oraz wdrożeniu nowych technologii nowa iluminacja świąteczna Łodzi pobierze aż o 36% mniej prądu. Na jej zasilenie potrzeba będzie jedynie 17 kW, czyli mniej niż pobierają 3 płyty indukcyjne. 

Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej zostanie odpalona 1 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE