Był synem Józefa Horaka, pochodzącego ze Zduńskiej Woli, oraz Otylii z domu Forwerk. Miał brata Gustawa oraz dwie siostry: Lidię i Idę. Rodzina prowadziła interesy w Łodzi, a od 1902 r. Adolf zarządzał familijnymi dobrami, w skład których wchodziła fabryka włókiennicza przy ul. Piekarskiej, skład tkanin przy ul. Piotrkowskiej 149, a także filia firmy w Warszawie.
W 1912 r. Horak, do spółki z Grosem i Rozenem, prowadził zakład wyrobów wełnianych i bawełnianych, a po I wojnie światowej uruchomił fabrykę fartuchów w Zelowie. Największa produkcja ruszyła jednak w latach 20. XX w. w fabryce przy ul. Pabianickiej, która w 1928 r. została przekształcona w spółkę akcyjną z kapitałem 5 mln zł i zatrudniała prawie 1000 robotników. Adolf miał dwóch synów i trzy córki.
Aktywny baptysta i honorowy mieszkaniec Rudy Pabianickiej
Był aktywnym działaczem ruchu baptystów w II RP, zasiadał w zarządzie Unii Zborów Baptystów Języka Niemieckiego i był współwłaścicielem wydawnictwa „Kompas”, propagującego idee tego wyznania. Za działalność społeczną w 1935 r. Horak otrzymał tytuł Honorowego Mieszkańca Miasta Ruda Pabianicka. W czasie okupacji fabryka przy szosie pabianickiej produkowała na potrzeby Wehrmachtu, a po wojnie została znacjonalizowana i przekształcona w Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Armii Ludowej „Alba”. Adolf Horak zmarł 5 czerwca 1955 r. w Bielefeld.