American PinUp: nowa restauracja w Łodzi. Amerykańska kuchnia w akademiku BaseCamp

American PinUp (ul. Rewolucji 1905 r. 45, akademik BaseCamp) to bar rodem z lat 50. – czasów, kiedy pierwsze kroki na scenie stawiał Elvis Presley, a symbolem kobiecości stawała się Marilyn Monroe. Na stołach królowały wtedy pokaźne burgery i soczyste steki popijane mlecznymi koktajlami. Właśnie w takich daniach specjalizuje się bar otwarty w Śródmieściu.

fot. American PinUp
Tutaj w menu czekają na gości prawdziwie amerykańskie dania

Już z ulicy wzrok przyciąga jasny neon z nazwą lokalu. Zaglądając dalej przez duże witryny, zobaczymy wystrój jak z amerykańskiego baru z kawą na dolewki. Niebiesko-czerwone kanapy, bar w szachownicę, świecące lodówki z napojami oraz kolorową grającą szafę. Jeśli tego byłoby mało, na sali tłum (nie tylko studentów).

Czym zachęca menu American PinUp?

Iście amerykańskimi przysmakami. Na pierwsze danie warto wybrać piwną zupę z boczkiem i kurczakiem, następnie cheeseburgera z siekanej wołowiny typu angus, grubymi frytkami i surówką colesław. Przy następnej wizycie polecają się skrzydełka z kurczaka lub żeberka wieprzowe. A może coś słodkiego? Puszyste pancakes lub ciasto czekoladowe. Nie można też zapomnieć o przystawkach na mniejszy głód. Krążki cebulowe lub gotowana kukurydza z masłem to będzie dobry wybór.

Czy obowiązuje tu dress code?

Nie jest to konieczne, ale warto wybrać sukienkę w duże grochy – w przypadku kobiet, a dżinsy i motocyklową kurtkę – w przypadku mężczyzn, aby wpisać się idealnie w klimat restauracji.

ZOBACZ TAKŻE