Astronauta z Łodzi odwiedzi rodzinne miasto! Sławosz Uznański opowie o kosmosie

Dr inż. Sławosz Uznański odwiedzi Łódź! Astronauta, który pokonał 22 tys. kandydatów z Europy i został wybrany przez Europejską Agencję Kosmiczną do pełnienia misji księżycowych NASA przyjedzie do swojego rodzinnego miasta w dn. 12-13 stycznia 2023 r.

uznanski slawosz
Astronauta z Łodzi odwiedzi rodzinne miasto
3 zdjęcia
uznanski slawosz
uznanski slawosz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Uznański pojawi się w Łodzi na zaproszenie Polskiej Agencji Kosmicznej. W pogramie jego dwudniowej wizyty znajdą się m.in. wykłady dla dzieci, spotkanie z łodzianami w Mediatece i spotanie z prezydent miasta.

Sławosz Uznański jedynym Polakiem wybranym przez ESA

Dr inż. Sławosz Uznański jest jednym z 594 Polaków, którzy aplikowali na stanowisko astronauty. Na ostatnim etapie konkursu z naszego kraju znalazły się 22 osoby, a ostatecznie tylko on został wybrany przez ESA i ma wielką szansę polecieć w kosmos jako drugi Polak w historii.

– Cieszę się bardzo, rekrutacja była długa i ekscytująca. Musiałem przejść testy percepcyjne, testy na orientację w przestrzeni, pamięć słuchową i wzrokową oraz na symulatorach lotu. Później były jeszcze testy psychologiczne i komunikacyjne, testy medyczne, a na koniec rozmowy rekrutacyjne – mówił po wyborze szczęśliwy Uznański.

ZOBACZ TAKŻE