Aż 150 wycieczek z okazji 600. Urodzin Łodzi. Zajrzyj do ciekawych i niedostępnych miejsc [PROGRAM]

Znamy program wycieczek i spacerów organizowanych z okazji 600. Urodzin Łodzi. Możemy wybierać z ponad 150 propozycji, w tym z odwiedzenia niedostępnych na co dzień miejsc. Niektóre z nich ukryte są również pod ziemią.

Wycieczka na ul. Piotrkowskiej
Podczas 600. Urodzin Łodzi będzie można wziąć udział w jednej ze 150 wycieczek!

Niedostępne miejsca

Główny weekend obchodów 600. Urodzin Łodzi to tradycyjnie specjalnie przygotowane na tę okazję wycieczki i miejsca do zwiedzania. Wiele z nich to niedostępne zwykle obiekty: podziemny kanał Łódki, a także zaplecza łódzkich stadionów, Wojskowych Zakładów Lotniczych, Orientarium ZOO Łódź, teatru Pinokio, lotniska, Grupowej Oczyszczalni Ścieków, miejskiej sortowni śmieci czy zajezdni MPK przy ul. Limanowskiego i ul. Telefonicznej. 

Ciekawe inwestycje

W programie wycieczek są też oprowadzania po ciekawych inwestycjach. Zwiedzimy m.in. odnawiany Księży Młyn, famuły przy ul. Ogrodowej, postindustrialny kampus Politechniki Łódzkiej, willę przy ul. Wólczańskiej 17, znaną jako „Szuflandia” oraz willę Kestenberga przy ul. Sterlinga. Wielbiciele mocnych wrażeń będą mogli zejść do kanału pod parkiem Staromiejskim lub wybrać się na wieżę kościoła św. Mateusza. Planowane są również wycieczki rowerowe.

Piknik w pałacu Jakuba Kestenberga

Nowością jest propozycja firmy IDEMIA Poland R&D, która zaprasza na zwiedzanie willi Kestenberga przy ul. Sterlinga. Chętni będą mogli odwiedzić zabytkowe wnętrza budynku. Po imponujących przestrzeniach będą oprowadzać łódzcy przewodnicy turystyczni, a w ogrodzie pałacu Idemia zorganizuje rodzinny piknik. Zaplanowano m.in. koncert smyczkowy Lumiére Quartet, dmuchańce, gry i zabawy dla najmłodszych oraz obecność najlepszych łódzkich foodtrucków. Urodzinowe zwiedzanie Wiilli Kestenberga odbędzie się w sobotę, 29 lipca w godzinach 11:00-18:00. Aby wejść do budynku potrzeba będzie pokazać dowód osobisty, a 15-osobowe grupy będą wpuszczane co 45 minut.

Spacery tematyczne

Łódzkie instytucje kultury zapraszają na tematyczne spacery. Zwiedzając wystawy i obiekty, poznamy historię Łodzi włókienniczej i filmowej, życie rodzin Scheiblerów i Poznańskich, wojenne dzieje Łodzi oraz historię łódzkiego getta. W muzeach czeka blisko 30 wystaw, a wiele z nich będzie dostępna bezpłatnie lub za złotówkę. Dla miłośników filmu gratką będzie przymierzenie… 600 kapeluszy filmowych podczas wycieczek po Łódzkim Centrum Filmowym. 

Na część spacerów i oprowadzań trzeba się będzie zapisać. Wszystkie informacje znajdują się na stronie Wycieczki na 600. Urodziny Łodzi

ZOBACZ TAKŻE