Biblioteka Miejska w Łodzi z kolejną odnowioną filią. „Bliska" wygląda świetnie! [ZDJĘCIA]

Biblioteka Miejska w Łodzi odnowiła kolejną filię, tym razem na Janowie, przy ul. Ketlinga 21. „Bliska” zostanie ponownie otwarta dla mieszkańców w piątek (14 października) o godz. 11:00

fot. ŁÓDŹ.PL
Biblioteka Miejska odnowiła kolejną filię, tym razem na Janowie, przy ul. Ketlinga 21
7 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

To kolejna placówka Biblioteki Miejskiej w Łodzi, która w ostatnich latach przeszła prawdziwą metamorfozę. Wartość inwestycji wynosi prawie 60 tys. zł, z czego 10 tys. zł stanowi wkład Rady Osiedla.

Co się zmieniło w bibliotece „Bliska"?

Wyremontowane przestrzenie zyskały na funkcjonalności i… przytulności. W strefie wypoczynku z fotelami będzie można poczytać, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy po prostu porozmawiać z innymi czytelnikami. – Stworzyliśmy miejsce, w którym mieszkańcy, ale też opiekunowie dzieci, mogą odpocząć, zrelaksować się, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe znajomości i budować międzypokoleniowe więzi – podkreśla Halina Bernat, dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Nowości nie tylko książkowe

Księgozbiór biblioteki „Bliska" to zarówno wiele nowości wydawniczych, dobranych z myślą o czytelnikach w różnym wieku i szerokim zakresie zainteresowań. „Bliska" nie zapomina też o coraz liczniejszych miłośnikach audiobooków i e-booków. Jedną z atrakcji jest tu bogata kolekcja gier planszowych.

Przestrzeń dla najmłodszych

Sala Pełzaki – jedyna taka przestrzeń w całej sieci Biblioteki Miejskiej w Łodzi – pozwoli najmłodszym połączyć zabawę z aktywnościami stymulującymi rozwój. Rodzice mogą tu oswajać maluszki z kulturą czytania i przestrzenią biblioteki. 

Biblioteka „Bliska" będzie kulturalnym i tętniącym życiem sercem Janowa. Jej pracownicy zadbają o atrakcyjny program zajęć, warsztatów, klubów i spotkań, przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach – od najmłodszych po seniorów.

ZOBACZ TAKŻE