Bliżej podium. Piłkarki UKS SMS Łódź pokonały AP Orlen Gdańsk

W bardzo ważnym meczu Ekstraligi kobiet UKS SMS Łódź pokonał Orlen Gdańsk 2:0 - to udany rewanż za jesienną porażkę na wybrzeżu. Dzięki temu drużyna Marka Chojnackiego zbliżyła się do podium.

Piłkarki UKS SMS Łódź pokonały AP Orlen Gdańsk
Bliżej podium. Piłkarki UKS SMS Łódź pokonały AP Orlen Gdańsk / fot. mat. pras.

Trudno było wskazać jednoznacznego faworyta w starciu między AP Orlen Gdańsk a UKS SMS Łódź. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i zaliczyły już w tym sezonie kilka mijanek.

Niebiesko-biało-niebieskie od początku meczu nie były zbyt gościnne. Prawą stroną świetnie ataki napędzała Nadia Krezyman. W 17. minucie miała bardzo dobrą okazję do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie, ale przegrała pojedynek z bramkarką Martą Michalewicz. Kolejna akcja była już lepiej dopracowana. Paulina Filipczak zagrała prostopadłą piłkę do Wiktorii Zieniewicz, a pomocniczka tym razem zrobiła wszystko perfekcyjnie i otworzyła wynik spotkania. Gdańszczanki nie miały pomysłu na atak pozycyjny i starały się stwarzać okazje głównie po stałych fragmentach gry. Przewaga wzrostu jednak na niewiele się zdała, bo bardzo dobrze we własnym polu karnym zachowywała się Monika Sowalska.

W 70. minucie padła bramka na 2:0. Najpierw Filipczak zmarnowała doskonałą okazję, ale zagrała do końca, odzyskała piłkę i wyłożyła ją Karolinie Majdzie, która bez problemu wbiła futbolówkę do pustej bramki. Łodzianki do końca kontrolowały mecz i dowiozły prowadzenie do końca. W kolejnym meczu UKS SMS Łódź zmierzy się z Pogonią w Szczecinie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (5 maja) o godz. 11:45.

UKS SMS Łódź 2:0 AP Orlen Gdańsk