Brąz w Chorwacji. Bardzo duży sukces zawodników KS Olimp Łódź

Ostatni czas jest bardzo dobry dla zawodników i zawodniczek KS Olimp Łódź. Niemal z każdych zawodów przywożą medal. Najnowszy to brąz Nikoli Szuby zdobyty w Lidze Światowej Karate.

Karateczki
Brąz w Chorwacji

W chorwackim Poreču na matach stanęło 70 zawodników i zawodniczek z całego świata. Łodzianka Nikola Szuba startowała w kategorii U14 do 52 kg. W pierwszej walce przegrała z zawodniczką z Rumunii 1:2. Jednak ze względu na to, że Rumunka dostała się do finału i go wygrała, Polka dostała szansę walki w repasażach. Tę szansę wykorzystała, pokonując kolejno zawodniczki z Chorwacji, Anglii i Ukrainy. W finałowym starciu, które było bardzo wyrównane, wygrała z Amerykanką przez wskazanie sędziowskie. Na tych samych zawodach bardzo dobre piąte miejsca zajęli Dominik Dziuda oraz Maja Woźniak. Warto dodać, że trzy tygodnie przed zawodami w Chorwacji Nikola Szuba zdobyła złoto mistrzostw Polski w kategorii wiekowej 14–15 lat.