Budżet Obywatelski Łódź 2024. To ostatni moment, by zagłosować! [SZCZEGÓŁY]

Papierowe głosowanie na projekty złożone w ramach XI edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego zakończyło się 16 października, ale można to jeszcze zrobić internetowo - do północy we wtorek, 31 października. Jak?

Pomnik jednorożca
Budżet Obywatelski Łódź 2024

Oto jak w prostych krokach zagłosować:

  1. Wejdź na stronę: budzetobywatelski.uml.lodz.pl/
  2. Kliknij belkę „ODDAJ GŁOS – PRZEJDŹ DO FORMULARZA”
  3. Zapoznaj się z informacjami istotnymi dla osób głosujących, a następnie kliknij belkę „PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA”
  4. Najpierw zagłosuj na projekty ponadosiedlowe. Wybierz z listy maksymalnie pięć projektów ponadosiedlowych. Po ich zaznaczeniu kliknij belkę „POTWIERDZAM WYBÓR PROJEKTÓW PONADOSIEDLOWYCH”
  5. Następnie zagłosuj na projekty osiedlowe. Z listy wybierz pięć projektów  osiedlowych (do wyboru maksymalnie dwa osiedla). Po zaznaczeniu wybranych projektów kliknij belkę „POTWIERDZAM WYBÓR PROJEKTÓW OSIEDLOWYCH”
  6. Po dokonaniu wyboru system poprosi o podanie danych osoby głosującej oraz zaakceptowanie wymaganych oświadczeń
  7. Następnie kliknij belkę „POTWIERDZAM WYBÓR WSKAZANYCH PROJEKTÓW”
  8. Na podany numer komórkowy otrzymamy wiadomość tekstową ze specjalnym kodem umożliwiającym głosowanie, który należy wpisać na stronie do głosowania.

W Budżecie Obywatelskim może głosować każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy mieszkać w Łodzi i posiadać pesel. Przypominamy również, że osoby, które nie mają komputera lub potrzebują wsparcia przy głosowaniu internetowym, mogą skorzystać z komputerów znajdujących się w bibliotekach miejskich lub w Biurze Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10, jak również mogą liczyć na pomoc pracowników tych instytucji podczas procedury głosowania.

ZOBACZ TAKŻE