Centralna Liga Juniorów. Zespół AKS SMS wicemistrzem grupy I CLJ U-17

Warszawskiej Legii już nie dogonią, ale drugiego miejsca też nie stracą. Przed ostatnią serią spotkań w grupie I CLJ U-17 zespół AKS SMS ma już zapewnioną pozycję wicelidera.

Centralna Liga Juniorów U-17. Foto: Marek Młynarczyk

Po wygranej 3:0 z zamykającym tabelę GKS Bełchatów łodzianie powiększyli swój dorobek do 64 pkt. Lider rozgrywek ma pięć oczek więcej. Tyle samo do ekipy z Milionowej traci natomiast trzecia w klasyfikacji Polonia Warszawa, która z kolei o cztery punkty wyprzedza krakowską Wisłę. Po ostatniej kolejce na podium nic się więc już nie zmieni. Gracze AKS SMS rywalizację w grupie I zakończą wyjazdowym meczem z Polonią (26 maja, godz. 13:00).

Dwa spotkania mają natomiast do rozegrania występujący w CLJ U-19 zawodnicy Widzewa. Ten zespół w 28. kolejce podejmował walczącą o utrzymanie Cracovię. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, lecz dla gospodarzy wynik miał jedynie prestiżowe znaczenie. Widzew już wcześniej stracił szansę na uniknięcie degradacji, a teraz walczy już tylko o to, by nie zakończyć rozgrywek na ostatniej pozycji. Aktualnie zajmuje ją Sandecja Nowy Sącz, która w dotychczasowych meczach zgromadziła 19 pkt. Przedostatni w klasyfikacji Widzew ma na koncie cztery oczka więcej. W następnym meczu widzewiacy zmierzą się na wyjeździe z zajmującą siódme miejsce Polonią Warszawa (25 maja, godz. 15:00).

W grupie A CLJ U-15 tabelę zamyka Łódzka Akademia Futbolu (3 pkt.), a dwie lokaty wyżej plasuje się Widzew (12). Na szóstą pozycję widzewiacy wskoczyli po wygranej 2:0 z Wisłą Płock. Zespół ŁAF w dwunastej kolejce w takich samych rozmiarach przegrał na wyjeździe z prowadzącą w rozgrywkach Legią Warszawa. W następnej serii spotkań 26 maja ŁAF zmierzy się z Widzewem (godz. 16:30).

ZOBACZ TAKŻE