Centrum Dialogu zaprasza na wakakcyjne czytanie powieści Chavy Rosenfarb

W Centrum Dialogu im. Marka Edelmana rusza wakacyjna akcja związana z literacką Patronką Łodzi Roku 2023 - Chavą Rosenfarb. Cotygodniowe spotkania z twórczością Patronki Roku 2023 będą znakomitą okazją do poznania fragmentów kolejnych tomów powieści Chavy Rosenfarb.

plakat zapraszający na spotkanie
Centrum Dialogu zaprasza na wakakcyjne czytanie powieści Chavy Rosenfarb
4 zdjęcia
plakat zapraszający na spotkanie
zdjęcie twarzy kobiety
dwie osoby zasłaniające się książkami
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Każdy z odczytów poprzedzony będzie krótkim wprowadzeniem. Fragmenty książek autorki zaprezentuje Anita Tomczak, łódzka aktorka i performerka.

Pierwsze spotkanie z tytułem „Bociany. Opowieść o Sztetlu" w ostatni wtorek czerwca (27.06), o 17:00.

Spotkania odbywają się zawsze we wtorki o 17:00.

27.06, godz. 17.00 –  „Bociany. Opowieść o sztetlu"

04.07, godz. 17.00  – „Między miasteczkiem i Łodzią. Opowieść o miłości"

11.07, godz. 17.00  – „Drzewo życia t. I"

18.07, godz. 17.00  – „Drzewo życia t. II"

25.07, godz. 17.00 –  „Drzewo życia t. III"

Podczas każdego ze spotkań zostanie także zaprezentowany fragment ostatniej powieści Chavy Rosenfarb „Listy do Abraszy", która zostanie wydana w drugiej połowie 2023 roku w serii Biblioteka Centrum Dialogu.

Wstęp wolny.

Chava Rosenfarb – żydowska powieściopisarka, poetka. W 1979 otrzymała prestiżową nagrodę Itsik Manger Prize dla autorów piszących w jidysz. Uważana za najlepszą autorkę piszącą w tym języku po II wojnie światowej. Urodziła się w Łodzi. Przeżyła łódzkie getto, a także obozy Auschwitz, Sasel i Bergen-Belsen. Po wojnie mieszkała w Belgii, a potem w Kanadzie. Autorka tomów poetyckich, dramatu, esejów, a przede wszystkim znakomitej prozy. Doświadczenia z okresu Zagłady są ważnym elementem jej twórczości. Od kilku lat Centrum Dialogu im Marka Edelmana wydaje książki Chavy Rosenfarb:„Drzewo życia" (trzy tomy), „Między miasteczkiem i Łodzią. Opowieść o miłości" zostały po raz pierwszy przetłumaczone na język polski, dzięki czemu możemy lepiej poznać wielokulturową Łódź. 

ZOBACZ TAKŻE