Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

Teatr, oscarowe kino, wystawa czy koncert? W nadchodzący weekend (11-13 marca) szykuje się mnóstwo ciekawych wydarzeń! Sprawdź, dokąd warto się wybrać.

Koncerty w Łodzi

Nadchodzący weekend to aż cztery koncerty! Na łódzkich scenach wystąpi PRO8L3M, Wojtek Mazolewski, Warszawska Orkiestra Symfoniczna i Matt Dusk.

Pierwszy dzień weekendu to koncert jednego z popularniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce. PRO8L3M wystąpi na scenie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) 10 marca o godz. 21:00.

W sobotę (11 marca) na Scenie Monopolis (ul. Kopcińskiego 62) o godz. 19:00 Wojtek Mazolewski zagra materiał ze swojej najnowszej płyty „Yungen”. Bilety: 69 zł. 

Tego samego dnia w Klubie Wytwórnia o godz. 20:00 rozpocznie się koncert Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej. Usłyszymy na nim muzykę Warszawy, filmu, rewii i kabaretu lat 20. i 30. oraz piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga. Bilety: 50 zł i 60 zł.

W niedzielę (12 marca) o godz. 20:00 w Klubie Wytwórnia wystąpi jeszcze Matt Dusk, pochodzący z Kanady doświadczony wokalista, muzyk i kompozytor zagra materiał z płyty „Sinatra with Matt Dusk Vol. 2”. Bilety: 99–169 zł.

Filmy nominowane do Oscarów

Kinematograf (pl. Zwycięstwa 1) zaprasza w weekend (11–13 marca) na projekcje filmów nominowanych do najsłynniejszej nagrody filmowej na świecie.

Wśród Oscarowych propozycji znajdziemy „Córkę” w reżyserii Maggie Gyllenhaal (nominacja dla Olivii Colman za Najlepszą Aktorkę Pierwszoplanową). Projekcja w piątek o godz. 14:40. 

Film „Drive my car” w reżyserii Ryusuke Hamaguchiego (nominacja w kategorii Najlepszy Film i Najlepszy Reżyser) zostanie wyświetlony w piątek o godz. 16:45, sobotę o godz. 19:00 i niedzielę o godz. 18:15.

W repertuarze weekendowym znajdziemy także „Najgorszego człowieka na świecie” w reżyserii Joachima Triera (nominacje w kategoriach Najlepszy Film Międzynarodowy i Scenariusz Oryginalny). Pokazy zaplanowano na piątek na godz. 19:50, sobotę na godz. 16:45 i niedzielę na godz. 14:15. 

Przedpremierowe pokazy filmu „Przeżyć” w reżyserii Jonasa Pohera Rasmussena (nominacje w kategoriach Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny oraz Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany) odbędą się w sobotę o godz. 15:00 i niedzielę o 16:30. 

Bilety na projekcje: 17 i 19 zł.

Muzeum Sztuki: Nowoczesność. Czas rewolucji i rozwoju

Muzeum Sztuki zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia”. 

Nowoczesność – według jednych – epoka rozpoczynająca się wraz z wybuchem rewolucji francuskiej i zwycięstwem wzniosłych idei wolności, równości i braterstwa. Według innych – czas rewolucji przemysłowej oraz rozwoju kapitalizmu dzielącego społeczeństwo na tych, którzy w pocie czoła wypracowują zyski i tych, którzy nimi dysponują. 

– Nowoczesność, której koniec wieszczono wiele razy, wciąż określa naszą rzeczywistość, kształtując kulturę, naukę, życie społeczne, politykę i ekonomię. Chcąc zrozumieć siebie i świat, który nas otacza, musimy zatem ciągle do nowoczesności wracać. Wystawa dzieł z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi proponuje właśnie taką poznawczą podróż – zachęcają organizatorzy.

Piątkowe spotkanie wokół wystawy „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia” poprowadzi Monika Szewczyk-Wittek, fotoedytorka i kuratorka wystaw i projektów poświęconych fotografii. 

Gdzie? ms2, ul. Ogrodowa 19 (Manufaktura)

Kiedy? piątek (11 marca) godz. 17.30

Wstęp: 1 zł

Festiwal „Meet My Make Up” w Manufakturze

Metamorfozy pod okiem stylistki, warsztaty z makijażu, konsultacje z trychologiem – to tylko część atrakcji zaplanowanych na weekendowy festiwal „Meet My Make Up” w Manufakturze. Imprezę poprowadzi charyzmatyczny i pełen dobrej energii duet – siostry ADiHD, czyli Milena i Ilona Krawczyńskie.

W piątek (11 marca) w godz. 12:00–20:00 w rotundzie galerii handlowej będzie można bliżej poznać najlepsze urodowe marki dostępne w Manufakturze. Na stoiskach będzie można wypróbować kosmetyki, skorzystać z rad specjalistów dotyczących pielęgnacji czy makijażu, a także poradzić się w kwestii doboru kosmetyków pod względem urody, ale też potrzeb cery.

W sobotę (12 marca) rotundę opanują siostry ADiHD – łódzkie influencerki i prezenterki poprowadzą imprezę. Gościem specjalnym będzie Anna Nowak, influencerka znana lepiej jako CookaPl, która przyjedzie do Manufaktury na zaproszenie Fashion Magazine, medialnego patrona wydarzenia. CookaPl opowie nie tylko o swoich dwóch wielkich pasjach, jakimi są moda i gotowanie, ale także o ścieżce, jaką przeszła, by zawalczyć o swoje marzenia. 

Na sobotnie popołudnie zaplanowano jeszcze pokazy metamorfoz z udziałem stylistek i wizażystek Manufaktury, a także warsztaty makijażu, które odbywać się będą co 2 godziny. 

„Kar nawał” w Teatrze Nowym

Muzyka elektroniczna, baśniowe kostiumy i scenografia zero waste! Teatr Nowy (Mała Scena, ul. Zachodnia 93) zaprasza na prapremierę spektaklu „Kar nawał”.

„Kar nawał” to danse macabre do transowej muzyki elektronicznej. Przez soczewkę czterech postaci i ich czterech perspektyw przygląda się plagom współczesności. Bohaterowie wyjęci z karnawałowych korowodów i obrazów Bruegela śpiewają covery największych przebojów i próbują bawić się w tym „świecie na opak”, który zagwarantować może jedynie wieczną niepewność.

Na scenie, w rolach Wiary, Nadziei, Miłości i Śmierci, zobaczymy Jolantę Jackowską, Paulinę Walendziak, Halszkę Lehman i Damiana Sosnowskiego.

 

Najbliższe spektakle 

piątek (11 marca), godz. 19:15, prapremiera, bilety: 80 zł

sobota (12 marca), godz. 19:15, bilety: 25–50 zł

niedziela (12 marca), godz. 19:15, bilety: 25–50 zł

ZOBACZ TAKŻE