CZAS w Łodzi skusiły panów! Seniorzy ćwiczą crossfit, grają w karty. Możesz dołączyć!

Senior który „zapadł się” w fotelu z pilotem przed telewizorem? To coraz częściej stereotyp, szczególnie w miejskich Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora. Organizują one wiele zajęć i warsztatów, których tematyka jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Panowie pokochali tenisa stołowego, grę w karty, ale również ćwiczenia na siłowni.

ćwiczący seniorzy
CZAS w Łodzi skusiły panów, fot. envato elements
4 zdjęcia
ćwiczący seniorzy
ćwiczący seniorzy
ćwiczący seniorzy
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

We wszystkich CZAS-ach organizowane są zajęcia z ping-ponga. Centra gwarantują stoły do gry, piłeczki i paletki. Nic dziwnego, że gra przyciąga dużą liczbę uczestników. Każdy z seniorów ćwiczy serwisy, równowagę oraz panowanie nad piłeczką. Wszystko po to, by być gotowym na turnieje, które organizują placówki. Za każdym razem rywalizacja jest zacięta, ale daje uczestnikom wiele satysfakcji. Najbliższe zawody będą organizowane w styczniu przez bałuckie CZAS-y. Zawodnicy będą grać o puchar i nagrody. Informacje o turnieju pojawią się w mediach społecznościowych centrów. Byłeś w młodości mistrzem w pingla? Może zajrzysz do centrum seniora i przypomnisz sobie młodzieńcze czasy?

Crossfit dla seniora

Seniorzy kochają ćwiczyć na siłowni! Panowie mogą zapisać się na zajęcia i pod czujnym okiem koordynatora poprawić swoją formę fizyczną. Zajęcia mają charakter crossfitowy, to znaczy mają na celu wzmocnić mięśnie oraz nie dopuścić do utraty masy mięśniowej. Żaden z uczestników nie musi się martwić o wysiłek ponad własne siły. Koordynator stworzy zestaw ćwiczeń pod preferencje każdego mężczyzny.

– Zajęcia pozwalają mi utrzymać formę. Po ukończeniu 50. roku życia zacząłem biegać maratony. Kocham sport i wysiłek fizyczny. Cieszę się, że organizowane są ćwiczenia na siłowni. Zachęcam każdego, by się na nie zapisał. Ruch to zdrowie! – mówił Ryszard Kozielski, biegacz maratończyk ­i uczestnik zajęć bałuckich CZAS-ów.

Partyjka w karty?

Nie tylko aktywność fizyczna kusi seniorów, by przyjść na zajęcia do CZAS-u. Dużą popularnością cieszą się gry karciane, przede wszystkim brydż. Organizowane są lekcję z brydża sportowego prowadzone przez instruktora. Uczestnicy zajęć mogą poznać podstawy gry, ale również bardziej zaawansowane zagrywki. Teorię można wykorzystać w praktyce. Seniorzy spotykają się na wspólną grę, a partie często trwają długie godziny. Jak sami przyznają, nie wyobrażają sobie tygodnia bez kart i własnego towarzystwa.

Znajdź coś dla siebie

CZAS-y udostępniają harmonogramy zajęć 20. dnia każdego miesiąca w mediach społecznościowych. Zapisy prowadzone są 25. dnia każdego miesiąca (wyjątkiem będzie styczeń 2024, gdy zapisów nie ma, więcej w tekście poniżej). Wystarczy zadzwonić do wybranej placówki i zgłosić chęć udziału w warsztatach.

ZOBACZ TAKŻE