Czy ŁKS Łodź wróci do Ekstraklasy? Arka Gdynia pierwszym przeciwnikiem na drodze do celu

Kibice ŁKS Łódź musieli czekać tydzień dłużej na powrót piłkarskich emocji niż reszta ligowej stawki. Czy opóźniony start wpłynie na rezultat wyjazdowego meczu z Arką Gdynia?

ŁKS zmierzy się z Arką Gdynia

Nowy skład, nowy trener, nowy sztab. Kibice liczą, że również nowe będą wyniki ŁKS, bo ostatnio byli przyzwyczajeni do zbierania porażek. W klubie musiało się sporo zmienić po spadku z Ekstraklasy. Część zawodników nie znajdowała się w planach nowego pionu sportowego, a część po prostu nie chciała grać w I lidze.

Presja zwycięstwa

Za sprawy transferowe odpowiada Robert Graf, a na boisku tę układankę musi złożyć Jakub Dziółka. Trener ma doświadczenie w pracy w trudnych warunkach. Prowadząc Skrę Częstochowa, cały sezon musiał grać na wyjazdach, a i warunki do trenowania nie rozpieszczały. Teraz musi zmierzyć się z innego rodzaju wyzwaniem – presją zwycięstwa. Wielu oczekuje, że już w pierwszym sezonie uda się wrócić do czołówki, a pierwszy krok w tę stronę ŁKS postawi w Gdyni.

Czy Arka kiedyś awansuje?

Arka już trzeci sezon z rzędu jest blisko awansu, jednak tuż przed metą potyka się o własne nogi. Nie inaczej było rok temu. Najpierw w ostatniej kolejce straciła miejsce premiowane bezpośrednim awansem, a w finale baraży przegrała z Motorem Lublin po golu w ostatnich minutach. Ta zadra siedzi w zespole głęboko. W pierwszej kolejce nowego sezonu Arkowcy przegrali ze Stalą Rzeszów, która w letniej przerwie straciła wielu ważnych zawodników. Czy ŁKS wykorzysta ten marazm? Przekonamy się w poniedziałek (29 lipca) o godz. 20:30.