Czy Widzew Łódź przełamie się w meczu z Piastem Gliwice? Zapomniana sztuka wygrywania

Kiedy ostatni raz Widzew Łódź wygrał w Ekstraklasie? Niewiele osób jest w stanie podać datę z pamięci, a sprawdzenie kalendarza pokazuje prawdę dość straszną. RTS ostatni raz wygrał ponad dwa miesiące temu ze Śląskiem Wrocław. O przełamanie będzie trudno, bo do Łodzi przyjeżdża rozpędzony Piast Gliwice.

Czy Widzew Łódź odniesie wreszcie zwycięstwo?
Czy Widzew Łódź odniesie wreszcie zwycięstwo? fot. LODZ.PL
4 zdjęcia
Czy Widzew Łódź odniesie wreszcie zwycięstwo?
Czy Widzew Łódź odniesie wreszcie zwycięstwo?
Czy Widzew Łódź odniesie wreszcie zwycięstwo?
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Obecny sezon Ekstraklasy dla obu klubów jest zupełnie różny. Widzew zaczynał jako rewelacja jesieni, Piast okazał się rozczarowaniem. Osią zmian była przerwa zimowa. Po niej Widzew stracił blask, maszyna Janusza Niedźwiedzia zacięła się i o jakiekolwiek punkty jest skrajnie trudno. Natomiast drużyna Aleksandara Vukovicia przeżyła katharsis. W 2023 r. pełną pulę oddali tylko Rakowowi Częstochowa i Legii Warszawa, czyli liderowi i wiceliderowi. Spadek formy łódzkiej drużyny jest dramatyczny. Po 11. meczach rundy wiosennej czerwono-biało-czerwoni zgromadzili na koncie 9 punktów. W takiej samej liczbie spotkań jesienią było to 17 oczek. To sprawiło, że coraz częściej wśród kibiców można było usłyszeć głosy, że może to czas na zmianę trenera. Jednak władze Widzewa kategorycznie odrzucają taką możliwość. Wprawdzie w polskich klubach poparcie prezesa bywa często „pocałunkiem śmierci”, jednak już w ubiegłym sezonie łódzka drużyna pokazała, że i na tym tle wyróżnia się pozytywnie.

Piast reaktywacja 

Inaczej postąpiono w Gliwicach, gdzie po fatalnym początku rundy pracę stracił Waldemar Fornalik. Nowy trener dostał komfort przygotowania drużyny w przerwie zimowej i to zaprocentowało. Piast gra znakomicie, jest już praktycznie pewny utrzymania w lidze, a jak dalej utrzyma taką dyspozycję, to śmiało może myśleć o miejscu w pierwszej piątce. Czy przewidywania bukmacherów sprawdzą i się i gliwiczanie wywiozą z Łodzi komplet? Przekonamy się w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 15:00.

ZOBACZ TAKŻE