Decyzje podatkowe już niebawem. Pamiętaj o nowych numerach kont UMŁ!

W najbliższych dniach rozpocznie się coroczna akcja doręczania mieszkańcom Łodzi decyzji podatkowych. Decyzje wymiarowe na 2022 r. dotyczące podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego i łącznego zobowiązania pieniężnego, podobnie jak w roku ubiegłym, będą doręczane wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

fot. ENVATO ELEMENTS
W każdej doręczonej decyzji podatkowej na rok 2022 łodzianie znajdą swój nowy indywidualny rachunek bankowy

Decyzje będą roznoszone przez listonosza. W przypadku, gdy listonosz nie zastanie nikogo w domu, zostawi w skrzynce pocztowej awizo. W takim przypadku decyzję należy odebrać we wskazanej placówce pocztowej. Nie należy ignorować awiza, ponieważ gdy nie odbiorą Państwo decyzji z Poczty Polskiej, pomimo podwójnego awizowania, korespondencja taka zostanie zwrócona do Urzędu Miasta Łodzi i traktowana będzie, zgodnie z przepisami prawa, jako doręczona. Taka sytuacja, w przypadku braku wpłaty w terminie płatności, może narazić podatników na dodatkowe niepotrzebne koszty (karne odsetki lub/i koszty upomnienia).
W każdej decyzji podatkowej na rok 2022 znajdą Państwo swój NOWY INDYWIDUALNY RACHUNEK BANKOWY i właśnie na ten rachunek trzeba wpłacić podatek.

Ze względu na fakt, że od 1 stycznia 2022 r. obsługę bankową łódzkiego magistratu przejął Bank Pekao SA., prosimy o szczególną uważność i uaktualnienie numeru rachunku przy dokonywaniu wpłat zarówno osobiście jak i za pomocą internetowych płatności. Szczegóły znajdą Państwo w specjalnie przygotowanej dla Państwo ulotce załączonej do decyzji podatkowej oraz pod linkiem:  <link aktualnosci-lodzpl/artykul-lodzpl/nowe-konta-bankowe-urzedu-miasta-lodzi-uwazaj-przy-dokonywaniu-wplat-id45754/>Nowe konta bankowe Urzędu Miasta Łodzi. Uważaj przy dokonywaniu wpłat! [SZCZEGÓŁY]</link>

ZOBACZ TAKŻE