Drogi w Łodzi gotowe na zimę. To efekt całorocznej pracy drogowców [ZDJĘCIA]

Drogowcy przez cały rok remontowali drogi, aby jak najlepiej przygotować ulice w Łodzi na zimę. Wymieniono ponad 40 tys. metrów kwadratowych asfaltu.

Wyremontowane drogi w Łodzi
Drogi w Łodzi gotowe na zimę
12 zdjęć
Wyremontowane drogi w Łodzi
Wyremontowane drogi w Łodzi
Wyremontowane drogi w Łodzi
Wyremontowane drogi w Łodzi
Wyremontowane drogi w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

Wiosną drogowcy przystąpili do remontów cząstkowych, czyli napraw, które polegają na sfrezowaniu „dziurawej” nawierzchni i ułożeniu nowego asfaltu. Takie naprawy, które dają trwalszy efekt, przeprowadzono w 427 lokalizacjach w całej Łodzi. Wymieniono ponad 41 tys. metrów kwadratowych nawierzchni. Najwięcej napraw wykonano na Bałutach, gdzie wymieniono ponad 14 tys. metrów kwadratowych asfaltu. Pracowano między innymi na Strykowskiej, Warszawskiej czy Pojezierskiej. Na Górnej natomiast naprawiano Rzgowską, Broniewskiego czy Kalinowskiego. Natomiast mieszkańcy Widzewa mogli spotkać drogowców na Rokicińskiej, Brzezińskiej czy Puszkina. Drogowcy naprawiali również drogi na Polesiu, pracowano między innymi na: Maratońskiej, Więckowskiego i Plocka.

Całościowe modernizacje

Ponadto oprócz punktowych napraw spękanych dróg, wykonano całościowe ich modernizacje. Między innymi nowy asfalt zyskała Przybyszewskiego od ronda Sybiraków do Książąt Polskich, Krzemieniecka przy Konstantynowskiej oraz wymieniono nawierzchnię na ul. Wałowej na węźle z ul. Rokicińską. W najbliższym czasie zakończą się również remonty na Zakładowej, św. Teresy, Złotno czy Lodowej. To kolejne kilometry nowych, równych nawierzchni.

Jednak zima na pewno da się jeszcze we znaki, dlatego drogowcy są gotowi, aby zabezpieczać w tym okresie jeszcze niewyremontowane drogi. Miasto ma podpisaną umowę z czterema firmami, które w okresie zimowym będąc łatać jezdnie, a po zimie, tak jak to było również w tym roku, wykonają większe naprawy.

ZOBACZ TAKŻE