Drogi w Łodzi. Koniec z doraźnym łataniem, od wiosny już tylko remonty cząstkowe [ZDJĘCIA]

Na łódzkich ulicach praca wre. Ponieważ zima już za nami, na drogach prowadzone są tylko remonty cząstkowe, które trwale usuwają dziury. I tak będzie przez cały rok!

remont ulicy
Drogi w Łodzi. Koniec z doraźnym łataniem, fot. LODZ.PL
9 zdjęć
remont ulicy
remont ulicy
remont ulicy
remont ulicy
remont ulicy
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Zima to bardzo trudny czas dla dróg, zwłaszcza tych, które jeszcze czekają w kolejce na remont. Pozbawione podbudowy, zrobione z polnego kamienia czy trylinki, przykryte tylko cienką warstwą asfaltu, po roztopach i gwałtownych zmianach temperatur pełne są ubytków. Zimą prace interwencyjne prowadzone były także, gdy pogoda temu nie sprzyjała – drogowcy niemal codziennie łatali dziury, ale były to często tylko doraźne naprawy. 

Na szczęście wraz z nadejściem wiosny przyszła pora na porządne, większe remonty cząstkowe! Polegają one na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej, co pozwala trwale usunąć spękania i dziury. Takie prace wykonywane będą przez cały rok, aby jak najlepiej zabezpieczyć drogi przed kolejną zimą. Co ważne, dotyczy to tylko ulic, które w najbliższym czasie nie są planowane do kompleksowych remontów. A tych w 2024 r. zaplanowano w całym mieście aż 60!

ZOBACZ TAKŻE