Drogowa rewolucja w Łodzi! Te ulice zostaną wyremontowane do 2027 roku! [LISTA]

Przed nami drogowa ofensywa remontowa. Po zakończeniu programu rewitalizacji miasto bierze na celownik ulice, których nawierzchnia wymaga wymiany. Na liście jest już setka adresów. Sprawdź, czy jest Twoja!

Drogi do remontu do 2027 roku
Drogowa rewolucja w Łodzi! Te ulice zostaną wyremontowane do 2027 roku!
12 zdjęć
Drogi do remontu do 2027 roku
Drogi do remontu do 2027 roku
Drogi do remontu do 2027 roku
Drogi do remontu do 2027 roku
Drogi do remontu do 2027 roku
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

O INWESTYCJACH W ŁODZI, KTÓRE ZAKOŃCZĄ SIĘ DO 2027 PRZECZYTASZ W SLAJDACH POWYŻEJ.

Największy w Polsce program rewitalizacji zmierza do finału. W centrum miasta zostały odnowione całe kwartały, a w nich prawie 200 budynków oraz 50 ulic, pasaży, skwerów i parków. Ostatnie inwestycje zakończą się w wakacje, ale na liście są już kolejne projekty. Najbliższe lata upłyną nam pod znakiem poprawy stanu ulic oraz jakości komunikacji miejskiej.

– W ostatnich latach udało nam się bardzo dużo zrobić na łódzkich ulicach. Przebudowane zostały 232 drogi w całym mieście, chociaż jeszcze sporo zostało do zrobienia. Łódź miała trudny start, aby nadrobić zaległości, dlatego potrzebujemy konsekwentnego i zdeterminowanego działania. Chcemy jak najszybciej uporać się z dziurawymi łódzkimi drogami, aby mieszkańcy realnie poczuli różnicę w podróżowaniu po Łodzi – zapowiadają władze miasta.

– Do tej pory na remonty ulic wydaliśmy 1 miliard 263 miliony złotych. To 140 km nowych, równych nawierzchni w całym mieście. Krok po kroku odnawiamy kolejne ulice. Tylko na ten rok zaplanowaliśmy remonty w 60 lokalizacjach – mówi Robert Kolczyński, dyrektor departamentu odpowiedzialnego za inwestycje.

ZOBACZ TAKŻE