Duże zmiany w Budżecie Obywatelskim w Łodzi. Tego chcieli mieszkańcy! [SZCZEGÓŁY]

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej radni będą głosować nad zmianami w Łódzkim Budżecie Obywatelskim. Najważniejszą zmianą, jaką przewiduje projekt uchwały, jest zmiana zakresu zadań ponadosiedlowych.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przekształcenia dotyczą przeniesienia do puli projektów ponadosiedlowych bibliotek oraz obiektów rekreacyjnych Stawy Jana, Stawy Stefańskiego i Młynek. To odpowiedź urzędników UMŁ i radnych z Komisji Budżetu Obywatelskiego Rady Miejskiej w Łodzi na głosy i propozycje mieszkańców.

– Dzięki zmianom w pulach osiedlowych zostanie więcej środków na inwestycje, którymi żywo zainteresowani są okoliczni mieszkańcy, najbardziej potrzebne na osiedlach – mówi Agata Burlińska z Biura Aktywności Miejskiej. – Warto podkreślić, że miłośnicy rekreacji i bywalcy bibliotek wciąż będą mogli zgłaszać projekty z tego zakresu w puli ponadosiedlowej. 

Projekt zakłada też drobne zmiany formularza zgłoszeniowego projektu do zrealizowania w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Konsultacje społeczne o Budżecie Obywatelskim

Zaproponowane zmiany są wynikiem konsultacji społecznych, w których uczestnicy zgłosili kilkadziesiąt uwag zarówno podczas otwartego spotkania, które odbyło się 2 lutego 2023 r. w Biurze Aktywności Miejskiej, jak i za pośrednictwem formularzy konsultacyjnych. 

Efektem przeprowadzonych konsultacji społecznych jest projekt uchwały, który trafi pod obrady Rady Miejskiej w Łodzi w 15 marca 2023 r.

ZOBACZ TAKŻE