Dwie kwarty wystarczyły. Koszykarki ŁKS wygrały dziewiąty mecz w sezonie

W grupie A I ligi koszykarek zespół ŁKS w Zatoce Sportu pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 64:54. Do zwycięstwa wystarczyły łodziankom dwie wygrane kwarty.

Grupa A I ligi koszykarek. Fot: Marek Młynarczyk

Pierwsza padła łupem przyjezdnych, które przed kolejną częścią meczu miały cztery oczka przewagi. Na przerwę zespoły schodziły przy remisie 31:31, a po zmianie stron ekipa prowadzona przez Piotra Zycha zaczęła „odjeżdżać” rywalkom. Dobry okres gry miejscowe zakończyła z dziesięciopunktową zaliczką, która przesądziła o ich końcowym sukcesie.

Po rozegraniu dziewiętnastu spotkań koszykarki ŁKS mają 28 pkt. i w tabeli zajmują szóstą lokatę. W następnym meczu łodzianki w Zatoce Sportu podejmą drużynę Grot F&F Automatyka Pabianice (3 marca, godz. 16:00).

ŁKS KK Łódź – AZS Uniwersytet Warszawski 64:54 (14:18, 17:13, 16:6, 17:17). Punkty dla ŁKS KK: Magdalena Szkop 25, Angelika Kowalska 13, Anita Plucińska 8, Weronika Puchacz 8, Aleksandra Dzięciołowska 8, Marta Kawczyńska 2, Amelia Canert 0, Weronika Kobza 0, Wiktoria Mucha 0, Zofia Skoneczna 0.