Dzień dziecka na CD-Action EXPO w Atlas Arenie. Wioska Ghotic, Strefa Retro i inne [SZCZEGÓŁY]

Fani gamingu, nowinek technologicznych i entuzjaści dobrej zabawy spotkają się w dniach 1-2 czerwca w Atlas Arenie na najbardziej rozrywkowym dniu dziecka w historii hali!

CD-Action EXPO w Atlas Arenie
CD-Action EXPO w Atlas Arenie

CD-Action Expo 2024 to dwudniowa impreza skupiona wokół gier wideo i rozrywki. Odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Za jej organizację odpowiada redakcja CD-Action, kultowego, ukazującego się od 1996 roku magazynu o grach.

Koncepcja

Gaming ma różne oblicza. CD-Action tworzy imprezę, która połączy wszystkich graczy i graczki. To festiwal zarówno dla hardkorowców i entuzjastów esportu, jak i fanów retro, rodziców grających z dziećmi czy wciąż wielkiej grupy wiernych fanów magazynu CD-Action.

Organizatorzy, jako weterani branży, czują odpowiedzialność za to, aby prezentować nie tylko najnowsze hity i najpopularniejsze produkcje sieciowe. Łączą pokolenia, pokazując całe spektrum mądrej i przystępnej rozrywki. Na imprezie znajdzie się miejsce dla gier planszowych, karcianek, strefy rodzinnej, nowoczesnych technologii, zajęć z programowania czy paneli dyskusyjnych. A gdy odwiedzającym zabraknie energii, goście będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy foodtrucków.

Główne atrakcje

Gaming Expo

To klasyczna przestrzeń targowa, na której sprawdzicie najnowsze gry na komputery i konsole. Dostępne będą sprzęty z międzynarodowymi hitami od największych światowych wydawców, jak i stoiska wielu znakomitych polskich firm, które zaprezentują swoje produkcje i osobiście wam o nich opowiedzą.

Polska Liga Esportowa: Nowy Poziom

Nowy Poziom PLE to unikalny projekt esportowo-edukacyjny i pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze. W ramach projektu stworzono pionierską sieć rozgrywek na poziomie amatorów, której celem jest oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej oraz rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią. Projekt zdobył również nagrodę Stowarzyszenia Sport Biznes Polska jako najlepsza inicjatywa łącząca esport i biznes.

Podczas CD-Action Expo odbędą się finały turnieju Nowy Poziom PLE w grach Counter-Strike 2, League of Legends, EA Sports FC 24 oraz Clash Royale, a odwiedzający imprezę będą mogli skorzystać ze strefy edukacyjnej, Free to Play, wziąć udział w wyzwaniach gamingowych oraz spotkać ulubionych twórców i profesjonalnych zawodników.

Strefa Retro

Tu nie tylko zobaczysz, ale także pograsz na kultowych sprzętach z lat 80. i 90. – Amiga, Atari, Commodore 64, Pegasus, Nintendo 65, Sega Dreamcast, a także PC przystosowane do uruchamiania dawnych tytułów. Spotkasz się z ulubionymi grami dzieciństwa albo pokażesz je swoimi przyjaciołom czy rodzinie i wspólnie zasiądziecie przed starymi monitorami CRT.

Strefa CD-Action Family

CD-Action wprowadza nową jakość na imprezy w całej Polsce. Organizatorzy nie chcą tworzyć małego kącika z prostymi atrakcjami, nie chcą dać odczuć dzieciom i rodzicom, że najmłodsi są tam „na doczepkę”. W strefie CD-Action Family znajdziecie gry wideo, planszówki, karcianki i komiksy dobrane do wszystkich grup wiekowych. Komputery i konsole, stanowiska do samodzielnego i rodzinnego grania, stoły do gier bez prądu oraz przestrzeń do odpoczynku. Najmłodsi mogą liczyć na liczne, dodatkowe atrakcje, a osoby od 6. roku życia wezmą udział w cyklu warsztatów z programowania! A kto będzie chciał odetchnąć od gorących emocji na wydarzeniu, będzie mógł wskoczyć na dmuchańca przed Atlas Areną.

Wioska Gothic

To pierwszy tego typu konwent w historii! We współpracy z organizatorami popularnej terenowej gry fabularnej Larp Gothic postawiona zostanie strefa stylizowana na Górniczą Dolinę z kultowej, pierwszej części gry studia Piranha Bytes. A tam spotkacie nie tylko znane z gry postaci, ale też zagracie w karciankę i przetestujecie fanowskie modyfikacje do gry przez sieć. Wiosce towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami contentu i pokaz filmowy.

Strefa Planszówek

Gry klasyczne, karcianki, bitewniaki. Będzie możliwość zagrania w planszówki z animatorami - wersje dla młodszych, starszych, początkujących i zaawansowanych. Malowania figurek - figurki, pędzelki, farbki zostaną dostarczone, a strefa znajduje się pod stałą opieką animatora. Gry karciane, takie jak Lorcana czy Magic: The Gathering.

Spotkanie z redakcją CD-Action

Jak zawsze odbędzie się na scenie głównej sesja Q&A (pytań i odpowiedzi) z redakcją tworzącą magazyn, serwis internetowy i kanał na YouTubie. W tym roku zostanie przygotowania jeszcze jedna atrakcja.

Od 2023 r, dzała również CD-Action Air - podcast o grach wideo prowadzony przez Krzyśka „Bastiana” Freudenberga i Dawida „Spikaina” Bojarskiego. O tym, co działo się w branży gier na przestrzeni minionego tygodnia, ale też o rzeczach, którymi świat graczy żył równe 10 lat temu. W czasie CD-Action Expo 2024 poprowadzony zostanie odcinek podcastu na żywo. Możliwe również, że dołączą do nich różni goście.

Bilety

CD-Action Expo 2024 odbędzie się 1 czerwca w godzinach 10:00-19:00 oraz 2 czerwca w godzinach 10:00-18:00 na terenie Atlas Areny w Łodzi.

Wstęp na CD-Action Expo 2024 jest biletowany. Bilet kosztuje jedyne 30 zł i uprawnia do wejścia w oba dni wydarzenia. Osoby do 10. roku życia wchodzą za darmo. Oprócz tego można zaopatrzyć się w pakiety Premium i VIP, a na nabywców czeka worek pełen gadżetów, wejście na after party oraz dodatkowe bonusy.

Wszystkie bilety są dostępne na stronie sklep.cdaction.pl oraz przy głównym wejściu na wydarzenie 1 i 2 czerwca. Standardowy bilet można także nabyć poprzez aplikację Łódź.pl na smartfony – posiadacze Karty Łodzianina zapłacą za wejściówkę jedyne 10 złotych.

ZOBACZ TAKŻE