– Zapraszamy zarówno wspólnoty mieszkaniowe, jak i prywatnych właścicieli oraz grupy sąsiedzkie, które chcą poprawić mikroklimat na kawałku swojego osiedla. Wnioskodawca musi mieć tylko prawo do dysponowania nieruchomością. O dotację na zagospodarowanie deszczówki można się starać na terenie całego miasta, a na zazielenianie podwórek – tylko na tzw. obszarze rewitalizacji – mówi Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ.
W przypadku konkursu na zazielenianie dotacja może być przeznaczona na nasadzenie roślin wieloletnich (wraz z przygotowaniem terenu) lub urządzenie trawników i/lub łąk kwietnych. Dotacje na deszczówkę można wydać na inwestycje obejmujące wykonanie systemów do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych oraz roztopowych. Mogą to być np. zbiorniki na deszczówkę wraz z instalacją podłączenia do rynny, systemy bioretencji (np. ogrody deszczowe), zastosowanie nawierzchni przepuszczalnej czy systemy nawadniania gleby z wykorzystaniem wody deszczowej.
Wnioski na udzielenie dotacji należy składać do 3 czerwca. Drogą elektroniczną (skan lub wersja edytowalna) na adres e-mail: lckm@uml.lodz.pl (maksymalny rozmiar wiadomości z załącznikami możliwy do doręczenia wynosi 20 MB) lub w tradycyjnej, papierowej formie – w Łódzkim Centrum Kontaktu z Mieszkańcami UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 110 (wejście od pasażu Schillera).
Więcej informacji:
- <link ekoportal/eko-wiedza/wlacz-sie/uzyskaj-dofinansowanie/>uml.lodz.pl/ekoportal</link>
- w sprawach organizacyjnych i finansowych – tel. (42) 272 64 17,
- w zakresie merytorycznym dot. inwestycji – tel. (42) 272 65 73, (42) 272 65 72.