Ekspertka z programu „Ślub od pierwszego wejrzenia” robi doktorat ze... zdrad!

Julitta Dębska pomaga osobom mającym problemy z miłością. W codziennej pracy często skupia się na zdradach. Łodzianka jest też ekspertką w znanym programie telewizyjnym.

kobieta
Julitta Dębska pomaga osobom mającym problemy z miłością, fot. mat. pras.
6 zdjęć
kobieta
kobieta
kobieta
kobieta
kobieta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Zainteresowanie człowiekiem i jego rozwojem towarzyszyło jej od zawsze, ale nie od razu chciała zawodowo wiązać się z tą pasją. Uczyła się ekonomii i statystyki, bo była przekonana, że na tym będzie się skupiać w swojej przyszłej pracy. Z biegiem czasu kończyła kolejne studia i kursy. 

– Jestem absolwentką gospodarki przestrzennej, europeistyki, psychologii, kilku podyplomówek oraz Akademii Trenera Biznesu. Poza tym uzyskałam tytuł certyfikowanego coacha w szkole Noble Manhattan Coaching – mówi Julitta Dębska.

Problemy w związku

O tym, że wspieranie ludzi jest jej powołaniem, uświadomiła sobie podczas podejmowania swoich pierwszych prac w działach szkoleń i rozwoju personelu. Na początku prowadziła szkolenia i sesje coachingu w zakresie biznesu. 

– Szybko zorientowałam się, że klienci wolą rozmawiać na różne tematy i otwierają się przede mną w trochę innych obszarach – dodaje.

Ludzie zgłaszający się do niej po pomoc niejednokrotnie mieli problemy związkowe. Julitta czuła, że ten temat jest dla nich krępujący i stanowi w społeczeństwie swoiste tabu, ale i tak chciała się w niego zagłębić. Jej zdaniem obecnie o uczuciach mówimy o wiele bardziej otwarcie niż kiedyś. Dziś możemy znaleźć sporo książek i podcastów poruszających te zagadnienia. Gdy jednak zaczynała swoją pracę, miała wrażenie, że jest pierwszą osobą na rynku, która się tym zajmuje. 

– Wtedy ludzie naprawdę nie wiedzieli, gdzie udać się ze swoimi problemami. To mnie motywowało do tego, aby im pomagać – podkreśla.

Z biegiem lat chętnych na konsultacje było więcej. Aktualnie Julitta wspiera osoby nie tylko z Łodzi, lecz również z całej Polski i zagranicy. Najczęściej pracuje z nimi online i pomaga im w wielu kwestiach. Często trafiają do niej ludzie samotni, którzy chcieliby kogoś sobie znaleźć, ale nie potrafią tego zrobić i nie do końca wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Poza tym jej klientami są pary przechodzące kryzys, związany np. ze zdradą, oraz osoby, które żyły w trudnych związkach i mają problem z poradzeniem sobie z rozstaniem. 

Doktorat na UŁ

Temat zdrady tak bardzo zafascynował Julittę, że postanowiła zająć się nim naukowo. W 2023 r. podjęła studia w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego. 

– Badam między innymi zmienną, jaką jest wybaczanie, i sprawdzam czynniki, które sprawiają, że para potrafi przejść z sukcesem przez kryzys wywołany zdradą. W przyszłości, gdy już opracuję wyniki badań, bardzo chętnie opowiem o tym, co sprawia, że jesteśmy w stanie po takim przeżyciu dobrze funkcjonować w parze bądź samodzielnie – mówi.

W telewizji

Teraz uważni obserwatorzy mogą ją również znaleźć w TVN-owskim programie „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Julitta występuje tam w roli ekspertki.

– Program polega na tym, że zgłaszają się do niego single szukający miłości. Są oni zdecydowani na to, aby zaufać nam, ekspertom, którzy dopasowują im partnera bądź partnerkę, z którymi później biorą ślub – opowiada łodzianka. 

Przyszli małżonkowie dopiero w dniu ślubu poznają swoją drugą połówkę. Rolą Julitty i innych ekspertów jest wspieranie par, spotykanie się z nimi i pomaganie, gdy pojawiają się niesnaski. 

– Dajemy im odpowiednie wskazówki dotyczące świadomej komunikacji. Dzielimy się też różnymi narzędziami, dzięki którym mogą łatwiej dojść do porozumienia – podkreśla Julitta.

Ten eksperyment od samego początku ją ciekawił i zawsze chciała wziąć w nim udział, dlatego gdy tylko dostała taką propozycję, przyjęła ją bez wahania. 

– Teraz mam okazję obserwować ten projekt od środka – dodaje. 

Program można oglądać na TVN-ie w każdy wtorek o godz. 21:35. Powtórki są w soboty o godz. 15:05.

W wolnych chwilach Julitta Dębska rozwija swój kanał na YouTubie, na którym zamieszcza materiały dotyczące miłości, budowania zdrowych relacji i samorozwoju. Dotychczas dodała tam ok. 300 filmów. Oprócz tego pojawia się w programach śniadaniowych, gdzie występuje w roli eksperta.

ZOBACZ TAKŻE