Europejski Kongres Gospodarczy. Rewitalizacja w Łodzi najlepszą inwestycją komunalną w Polsce!

We wtorek, 26 kwietnia, podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego rozdano wyróżnienia dla najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce. Wśród nagrodzonych znalazła się łódzka rewitalizacja.

fot. mat. pras.
Łódzka rewitalizacja nagrodzona

Coroczna inicjatywa serwisu portalsamorzadowy.pl oraz Grupy PTWP ma na celu wskazanie najlepszych samorządowych praktyk inwestycyjnych, które osiągnęły sukces, dzięki odważnym i prorozwojowym decyzjom.

– Rewitalizacja zmienia nie tylko Łódź, ale zmienia przede wszystkim mieszkańców. To właśnie oni chcą miasta nowoczesnego i przyjaznego. Miasta w którym chce się mieszkać, ale również miejsca, które staje się atrakcyjne turystycznie i gospodarczo. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie – mówił Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

– Nie może być rozwoju samorządu bez inwestycji komunalnych. To wyznacznik tego, jak samorząd radzi sobie z problemami finansowymi i zaspokajaniem potrzeb mieszkańców. Środki unijne były dużym zastrzykiem dla inwestycji w całym kraju i mam nadzieję, że samorządy równie chętnie będą korzystać z programów rządowych w przyszłości – podkreślił minister Michał Cieślak, odpowiedzialny w Radzie Ministrów za rozwój samorządu terytorialnego.

Lista TOP Inwestycji Komunalnych 2022:

– Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – projekt nr 3

– Projekt Cyfrowy Olsztyn

– Budowa Węzła Integracyjnego w Ustce

– Rozbudowa szpitala onkologicznego im. Jana Pawła II w Bielsku- Białej

– Hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena

– Rozbudowa systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Leszna

– Modernizacja i rozbudowa instalacji części mechanicznej i części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie

– Rewitalizacja nieruchomości dawnego Teatru Kameralnego oraz Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

– Przedszkole pasywne – Dom wokół drzewa w Podkowie Leśnej

– Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu na potrzeby Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

ZOBACZ TAKŻE