– Przez cały tydzień spotkań w Fabryce Aktywności Miejskiej będzie wiele okazji do poznania inspirujących i aktywnych osób, które opowiedzą o swoich działaniach, mimo ograniczeń i barier narzucanych przez świat. „Otwórzmy wszystkie drzwi” to okazja do rozmów na trudne ale aktualne tematy, wymianę wiedzy i doświadczeń – mówi Monika Dolik z Biura Aktywności Miejskiej.
CO W PROGRAMIE?
Poniedziałek (20.02) – otwarcie wystawy „Fotogłos, czyli emocje i doświadczenia wyrażone w obrazach”. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie projekcja opowieści cyfrowej oraz panel dyskusyjny.
Wtorek (21.02) - rozmowy o różnych aspektach wykluczenia młodzieży z życia społecznego. W planie spotkanie z Janem Gawrońskim, 17-latkiem w spektrum autyzmu i koordynatorem Klubu Świadomej Młodzieży Fundacji AutismTeam, panel dyskusyjny „Niepokonani”, spotkanie z Aleksandrą Denys, młodą autorką książki "Krawędź" oraz MeetUp Młoda Łódź.
- Zobacz też: Restauracje w Łodzi, które się zamknęły. Za którymi będziesz tęsknić najbardziej? [SONDA]
Środa (22.02) to spotkanie z aktywnymi seniorkami i seniorami. Wykład o tolerancji i szacunku w relacjach interpersonalnych, debata ekspercka „Nie liczę godzin i lat”, wykład „Wykluczenie cyfrowe - nie wchodzę w to” i projekcja filmu „Połączeni.
W drugiej części dnia - rozmowy o niepełnosprawności ze specjalistami, panel dyskusyjny o aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz pokaz filmu „You Can Do Anything” połączony z prezentacją projektu „Teatr bez granic”.
Czwartek (23.02) to dzień poświęcony obliczom depresji wśród dzieci i młodzieży. W programie konferencja eksperckiej dla psychologów i pedagogów ze szkół oraz placówek oświatowych.
W piątek (24.02) organizatorzy zapraszają uczniów łódzkich szkół do udziału w wydarzeniu Żywa Biblioteka, w ramach którego młodzież będzie mogła porozmawiać z osobami reprezentującymi grupy doświadczające stereotypów, uprzedzeń, dyskryminacji. Żywa Biblioteka to metoda edukacji antydyskryminacyjnej, znana na całym świecie.
- ZOBACZ PROGRAM: Otwórzmy wszystkie drzwi