Ferie 2024 w Łodzi. Zapisy na ostatnie wolne miejsca m.in. w Orientarium, EC1 i na Fali

Zima w mieście nie musi być nudna! Szkoły, placówki edukacyjne i miejskie instytucje zapraszają na półkolonie pełne atrakcji. Takie zajęcia to gwarancja dobrej zabawy. Są jeszcze wolne miejsca!

dzieci podczas ferii szkolnych
Ferie 2024 w Łodzi. Są jeszcze miejsca, fot. lodz.pl
5 zdjęć
dzieci podczas ferii szkolnych
dzieci podczas ferii szkolnych
dzieci podczas ferii szkolnych
dzieci podczas ferii szkolnych
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

59 miejskich placówek edukacyjnych zaprasza najmłodszych na zimowy wypoczynek wypełniony warsztatami, zabawami, grami i wycieczkami w towarzystwie rówieśników. Kiedy rodzice będą w pracy, ich pociechy otrzymają profesjonalną opiekę i wyżywienie. 

Po dwóch turach rejestracji szkoły i placówki edukacyjne nadal mają ponad 600 wolnych miejsc dla tych osób, które jeszcze chciałyby skorzystać z miejskiej oferty.

Lista szkół i placówek edukacyjnych, które nadal mogą przyjąć dzieci na półkolonie, zostanie opublikowana 17 stycznia o godzinie 16:00 na stronie lodz.pl/zima w zakładce „Miejskie placówki edukacyjne”. Co ważne, teraz rodzice i opiekunowie mogą zapisywać dzieci na półkolonie tylko bezpośrednio w placówkach, a nie przez elektroniczny system rejestracji. By to zrobić, najpierw należy zadzwonić do szkoły lub udać się do niej osobiście, a później dopełnić wszystkich formalności.

Półkolonie w Miejskiej Strefy Kultury

Warsztaty plastyczne i muzyczne, zajęcia teatralne, fotograficzne, przyrodnicze i ekologiczne – to wszystko i jeszcze więcej przygotowały dla dzieci filie Miejskiej Strefy Kultury. Tematem przewodnim półkolonii zimowych w MSK są „supermoce”. Dzieci będą mogły poczuć się jak bohaterowie obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami. Pod okiem doświadczonych instruktorów i animatorów odkryją drzemiący w sobie potencjał – każdy dzień spędzony na zajęciach pobudzi ich wyobraźnię, kreatywność i ciekawość świata. Dla najmłodszych poszukiwaczy przygód Miejska Strefa Kultury ma jeszcze mnóstwo wolnych miejsc – szybko się zapełniają, więc warto zapisać się już dziś! Oferta półkolonijna jest skierowana do dzieci od 7 do 12 roku życia. Więcej informacji i pełen program ferii w filiach znaleźć można na stronie internetowej msk.lodz.pl i lodz.pl/zima.

Aquapark Fala dla najmłodszych

Wolne miejsca ma jeszcze Aquapark Fala. Dzieci spędzą ferie w wodzie – na basenie poprawią swoją kondycję i technikę pływania. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sportu. Dodatkowo nauczą się nurkować ze sprzętem ABC. Chętni będą mogli spróbować również zejść pod wodę z aqualungiem. Specjaliści opowiedzą o tym, jak bezpiecznie wypoczywać w okolicy akwenów, a uczestnicy poznają podstawowe zasady ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Nudno nie będzie też po wyjściu z wody – na terenie Aquaparku organizowane będą dodatkowe animacje. Ferie w Aquaparku Fala to gwarancja doskonałej zabawy dla wszystkich dzieci od 5 do 16 roku życia. Organizatorzy zapewnią im opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00. Nadal można się zapisywać, nie tylko na całe turnusy, ale i na pojedyncze dni. Szczegóły są dostępne na stronie aquapark.lodz.pl i lodz.pl/zima.

Co w EC1 Łódź?

Ostatnie wolne miejsca na drugi tydzień ferii ma jeszcze Centrum Nauki i Techniki EC1. Hasło przewodnie organizowanych tam półkolonii to „Zdrowa energia!”. Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat przygotowano liczne atrakcje – najmłodsi dowiedzą się m.in., jak budować pożyteczne nawyki, radzić sobie ze stresem i mówić o swoich emocjach. Podczas zajęć poznają też tajniki zdrowej i zbilansowanej diety, która pozwoli im na długo zachować formę. Takie półkolonie to porządna dawka wiedzy – uczestnicy zobaczą stałe wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1, w tym nową ekspozycję „Klimat na zakręcie”. Odwiedzą też stworzoną z myślą o najmłodszych Ulicę Żywiołów, Kino Sferyczne i Planetarium EC1. Dzieci dowiedzą się więcej o historii polskiego kina w Narodowym Centrum Kultury Filmowej. Z kolei w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej czeka ich wspaniała zabawa w stylu retro oraz niezwykła przygoda w strefie VR. Więcej informacji dostępnych jest na stronie ec1lodz.pl i lodz.pl/zima.

Wystrzałowe zimowe półkolonie organizują też prywatne instytucje. Podczas zajęć dzieci będą m.in. uczyły się języków, poznają tajniki programowania, wezmą udział w grach terenowych i ciekawych wycieczkach i spędzą wartościowy czas w gronie rówieśników. Podmioty komercyjne mogą zamieszczać swoje oferty na stronie lodz.pl/zima.

ZOBACZ TAKŻE