Ferie z MPO Łódź. Najmłodsi łodzianie uczyli się, jak być bardziej eko [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (28 lutego) rano w łódzkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Oznacza to, że ferie zimowe dobiegły końca. W prowadzonych przez MPO Łódź w czasie ferii warsztatach udział wzięło kilkuset najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Ozdabiali oni bawełniane torby, poprzez zabawę uczyli się, jak segregować odpady, a także dowiedzieli się co dzieje się z odpadami które trafiają do śmieciarki.

fot. ŁÓDŻ.PL
Ferie z MPO
6 zdjęć
fot. ŁÓDŻ.PL
fot. ŁÓDŻ.PL
fot. ŁÓDŻ.PL
fot. ŁÓDŻ.PL
fot. ŁÓDŻ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Ferie minęły po hasłem „Czysta planeta zaczyna się od Ciebie". Dzieci już wiedzą, że bycie eko to codzienne segregowanie śmieci, czy kąpiel pod prysznicem zamiast w wannie. Wiedzą również, że materiałowa torba wielokrotnego użytku jest królową wszystkich toreb na zakupy. Uczestnicy warsztatów mieli okazję udekorować torby według własnego pomysłu. Niektórzy robili torby dla siebie, inni dla kogoś z rodziny. W każdym przypadku pracy plastycznej towarzyszyły dyskusje o kondycji naszej planety, co robimy dobrze, jak możemy bardziej postarać się o ochronę przyrody.

Ekotorby okazały się strzałem w 10. Feriowicze ze Szkoły Podstawowej nr 4 stwierdzili, że dekorowanie własnej ekotorby było najfajniejszym warsztatem podczas ferii i w przyszłym roku proponują ekokoszulki. Podobnego zdania były dzieciaki uczestniczące w zajęciach zorganizowanych w Manufakturze.

ZOBACZ TAKŻE