FERMENT – nowa biblioteka miejska otwiera się na Karolewie [ZDJĘCIA]

W środę (23 lutego) Biblioteka Miejska w Łodzi otwiera dla swoich czytelników 21. zmodernizowaną filię. Biblioteka FERMENT to duża przestrzeń znajdująca się na dole wieżowca przy ulicy Wróblewskiego 67. Na czytelników czeka tutaj bogaty księgozbiór, liczący blisko 23 tysiące książek.

fot. ŁÓDŹ.PL
Nowa biblioteka będzie służyć mieszkańcom Karolewa
7 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

FERMENT to nowoczesna i przyjazna dla czytelnika przestrzeń. Na tej dużej powierzchni mieści się sala z wydzielonym miejscem do organizacji spotkań, dwie sale dla dzieci i młodzieży z ogromnymi pufami i wielką ścianą tablicową. Dla najmłodszych mamy kącik malucha, w którym oprócz książek jest miejsce do rysowania i zabawy. Oddzielna sala warsztatowa będzie miejscem zajęć edukacyjnych, konwersacji i korepetycji językowych oraz warsztatów z drukarką 3D.

Biblioteka dla całej rodziny

Biblioteka będzie miała charakter rodzinny. Planowanych jest w niej wiele zajęć i wydarzeń dla dzieci i całych rodzin, np. sobotnie rodzinne warsztaty plastyczne, klub kodowania, koło teatralne. Dla małych dzieci biblioteka przygotowała przedpołudniowe zajęcia – globalne czytanie, zajęcia sensoryczne.

Biblioteka FERMENT jest otwarta na czytelnika i jego potrzeby. Jej pracownicy będą starali się aktywizować lokalną społeczność. Biblioteka będzie miejscem spotkań mieszkańców, w którym zrealizują swoje pomysły i pasje. Powstaną koła zainteresowań, organizowane będą spotkania i warsztaty tematyczne zgodne z potrzebami czytelników, m.in. dotyczące aktywizacji zawodowej, spotkania z dietetykiem, psychologiem itp. We współpracy z łódzkim Centrum OPUS otwarta zostanie Strefa Aktywności Sąsiedzkiej.

ZOBACZ TAKŻE