Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu z nową datą. Koniecznie zapisz ją w kalendarzu! [PROGRAM]

Siedem dni wypełnionych projekcjami, odsłuchami, warsztatami oraz spotkaniami z autorami i bohaterami reportaży telewizyjnych i audio. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu zaprasza od 16 do 22 października 2023 r. do Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz od 16 do 19 października online.

Festiwal Człowiek w Zagrożeniu 2023
Festiwal Człowiek w Zagrożeniu 2023

Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu to wyjątkowe wydarzenia kulturalno-społeczne pomyślane jako przestrzeń na dyskusje o historii, współczesności i przyszłości w oparciu o filmy dokumentalne i reportaże.  Stacjonarna część 33. edycji wydarzenia potrwa od 16 do 22 października, natomiast od 16 do 19 października na platformie VOD Think Film zostaną zaprezentowane wybrane filmy z poprzednich edycji.

W programie m.in.:

  • pokazy z trzech konkursów (filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, reportaży audio),
  • przegląd dokumentów z całego świata,
  • sekcja Dekady dokumentu, a w niej kultowa trylogia Godfreya Reggio i Philipa Glassa (Koyaanisqatsi, Powaqqatsi, Naqoyqatsi),
  • blok Łódzkie lęki, które zostaną zaprezentowane poprzez filmy dokumentalne i reportaże radiowe sprzed lat.

Projekcjom w Muzeum Kinematografii w Łodzi towarzyszyć będą spotkania z autorami, bohaterami dokumentów i reportaży, dziennikarzami, autorami podcastów, naukowcami i specjalistami od tematów poruszanych w filmach. Wśród gości, z którymi będzie można się spotkać podczas Festiwalu, będą m.in.: Paweł Drozd (autor podcastu Brzmienie Świata z Lotu Drozda), Agnieszka Obszańska (dziennikarka kulturalna związana z Radiem 357), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy, autor podcastu SpoilerMatser – Podcast do słuchania po seansie), Tomasz Patora (dziennikarz śledczy), Dariusz Rosiak (autor podcastu Raport o Stanie Świata) oraz Agnieszka Obszańska (dziennikarka  z Radia 357).

Szczegółowy program wydarzenia zostanie opublikowany już wkrótce na stronie internetowej festiwalu. Karnety: 39-79 zł. Bilety: 10-15 zł. Wręczenie nagród: 21 października 2023 r. w Monopolis. Również w Monopolis, 10 października, otwarta zostanie wystawa plakatów filmowych towarzysząca festiwalowi.

ZOBACZ TAKŻE