„Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" to jeden z najczęściej nagradzanych spektakli minionego sezonu – za tekst, reżyserię, kreacje aktorskie, podjęcie ważnego tematu, reżyserię światła. Koprodukcja Teatru Łaźnia Nowa i Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to osobista opowieść o procesie umierania ojca Mateusza Pakuły, który chorował na raka trzustki, ale też historia bezradności i wściekłości na instytucje państwa, służbę zdrowia i Kościół, które zadają chorym dodatkowe cierpienia.
„Współumieranie", o którym napisał Mateusz Pakuła, nie jest jednostkowym doświadczeniem. Z bezradnością, wściekłością i gniewem mierzą się tysiące ludzi w całej Polsce, którzy nie mogą decydować o własnym losie, a ich bliskim ogranicza się prawa. To krzyk o eutanazję w chwilach przekraczania granic cierpienia. Ale myli się ten, kto myśli, że zobaczy na scenie smutną opowieść, bo w spektaklu nie brakuje groteski i komizmu.
Na Dużej Scenie Teatru Powszechnego będzie można go obejrzeć 18 i 19 marca o godz. 19:00.
Czytelnicy Łodź.pl mogą zgarnąć zaproszenia na przedstawienie 19 marca. Szczegółów szukaj na profilu Łódź.pl we wtorek, 19 marca ok. godz. 11:00.