Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału [ZDJĘCIA]

W weekend, 20–21 czerwca, Łódź ponownie stała się stolicą młodzieżowej lekkoatletyki. Na stadionie AZS odbył się XXXII Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” – największej w Polsce imprezy lekkoatletycznej dla dzieci i młodzieży.

Łódź. Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału
Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału
8 zdjęć
Łódź. Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału
Łódź. Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału
Łódź. Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału
Łódź. Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału
Łódź. Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Młodzi sportowcy dali radę mimo upału
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Przez dwa dni najlepsi zawodnicy z całego kraju rywalizowali w biegach, skokach i rzutach, prezentując wysoki poziom sportowy, ogromne zaangażowanie oraz ducha fair play. Rywalizacja przypadła na dwa najgorętsze jak dotąd dni 2026 roku, co sprawia, że młodzi sportowcy zasługują na szczególne uznanie i szacunek za swoją determinację.

Czwartki Lekkoatletyczne w Łodzi

„Czwartki Lekkoatletyczne” to ogólnopolski program sportowy skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja lekkiej atletyki oraz promowanie aktywnego stylu życia. Uczestnicy przez cały rok szkolny biorą udział w regularnych zawodach organizowanych w wielu miastach Polski, rywalizując w konkurencjach biegowych, skokowych i rzutowych. Najlepsi zawodnicy z lokalnych eliminacji uzyskują awans do Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkoatletycznych”.

ZOBACZ TAKŻE