Fotofestiwal 2022 w Łodzi. Specjalne atrakcje i zniżki dla seniorów!

Już w czwartek, 9 czerwca, otwiera się po raz dwudziesty pierwszy Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. W jego programie wydarzenia dla seniorów. Do odwiedzenia imprezy może skłonić też specjalna oferta biletowa.

fot. ŁÓDŹ.PL
Już w czwartek, 9 czerwca otwiera się po raz dwudziesty pierwszy Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi.

Festiwal co roku otwiera ponad 40 wystaw w dwóch pofabrycznych centrach festiwalowych: Art_Inkubator  na Tymienieckiego 3 oraz OFF Piotrkowska na Piotrkowskiej 138/140. Specjalnie dla seniorów cena biletu na wystawy to 5 zł, w planie także specjalne oprowadzanie kuratorskie.

Kilka słów o festiwalu

Tegorocznym hasłem festiwalu jest WSPÓLNOTA. Jak wyglądały wspólnoty kiedyś, a jak mogą wyglądać dziś? Czy istnieje wspólnota idealna? Co nas potrafi łączyć, a co dzielić? Na te, ważne w obecnych czasach pytania, spróbuje odpowiedzieć kilkadziesiąt artystów i artystek zaproszonych na festiwal. Zobaczymy też wystawy przygotowane przez naszych wschodnich sąsiadów: Miesiąc Fotografii w Mińsku i Odesa Photo Days, festiwale, które nie mogły odbyć się w swoich krajach ze względu na reżim i cenzurę w Białorusi oraz rosyjską agresję na Ukrainę. Wystawy partnerskich imprez dotyczyć będą zagadnienia i zmieniającej się definicji DOMU. 

Fotofestiwal dla seniora

Organizatorzy zachęcają do zwiedzania i uczestniczenia w wydarzeniach seniorów: dla nich specjalna cena biletu na wystawy to 5 zł, zwiedzanie w poniedziałek jest bezpłatne, odbędzie się także specjalne oprowadzanie kuratorskie dla seniorów: 23 czerwca o 17:30 w Art_Inkubatorze na Tymienieckiego 3. Do 26 czerwca odbędzie się także wiele oprowadzań po wystawach z udziałem kuratorów i artystów oraz artystek, a jeśli komuś nie po drodze dwa centra festiwalowe, także galerie partnerskie na mieście otworzyły wystawy fotograficzne na czas trwania imprezy. W programie także dodatkowe, bezpłatne wydarzenia w przestrzeni miejskiej: m.in. Niedziela na Księżym Młynie z targiem staroci i rękodzieła, Sąsiedzkim Studio Fotograficznym czy otwarciem Muzeum Lalki. Sąsiedzkie Studio Fotograficzne to tymczasowe, powołane specjalnie na festiwal miejsce i okazja na zrobienie sobie zdjęcia z sąsiadem lub najbliższą osobą – stanie ono w trzech miejscach w Łodzi: 

Program:

11 czerwca (sobota), 10:00–14:00, Rynek Bałucki;
12 czerwca (niedziela), 11:00–16:00, Księży Młyn (w ramach wydarzenia Niedziela na Księżym Młynie);
26 czerwca (niedziela), 12:00–16:00, MS1 (w ramach wydarzenia Niedziela w Muzeum). 

Wykonane przez profesjonalnego fotografa zdjęcie będzie można zabrać jako pamiątkę do domu.

Szczegółowy plan wydarzeń i lokalizacji oraz ich godziny otwarcia można znaleźć na stronie internetowej oraz w drukowanych ulotkach znajdujących się w centrach festiwalowych.

ZOBACZ TAKŻE