Fotofestiwal 2023 w Łodzi. Zobacz wystawę fotografii Grzegorza Przyborka

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi i Fotofestiwal zapraszają na wystawę obszernie prezentującą dorobek artystyczny Grzegorza Przyborka – łodzianina, jednego z najważniejszych współczesnych fotografów w Polsce, który poprzez swoją twórczość fotograficzną, zaprasza widzów do swobodnego poruszania się w obszarze własnej wyobraźni.

6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Przedstawiona w Ośrodku Propagandy Sztuki w parku im. H. Sienkiewicza w Łodzi ekspozycja nakreśla drogę, jaką autor przemierzył w celu odnalezienia własnego języka w sztuce. Obszerny zbiór prac artysty stanowi rzadkie połączenie umiejętności pochodzących z różnych obszarów sztuk wizualnych. Poza fotografiami z najważniejszych cykli z blisko pięćdziesięciu lat pracy twórczej autora obejrzeć będzie można wybrane rysunki, grafiki, obiekty konstruowane z myślą o zaistnieniu w kadrze, jak również samodzielne instalacje.

Wystawę pod tytułem „CISZA” będzie można oglądać do 13 sierpnia. Wernisaż wystawy odbędzie się 16 czerwca o godzinie 18.00, a w dniu 23 czerwca, również o 18.00, w Galerii będzie można wziąć udział w oprowadzaniu z artystą i kuratorką.

Retrospektywna wystawa stanowi część programu tegorocznego Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE