Fundacja AMEET wydała książkę na Dzień Dziecka. 10 tys. egzemplarzy trafi do ukraińskich dzieci

Z myślą o dzieciach z Ukrainy Fundacja działająca przy Wydawnictwie AMEET postanowiła wydać wyjątkową książkę. Organizacja przekaże cały nakład w prezencie – 10 000 egzemplarzy – instytucjom na terenie Łodzi i okolic.

mat. pras
Książki przekazane przez Fundację znajdą się także w Bibliotece Miejskiej

Dzięki pomocy Urzędu Miasta oraz zaangażowaniu Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej tytuł trafił do 3000 uczniów i przedszkolaków z Ukrainy, uczęszczających do placówek na terenie Łodzi. 

Wyjątkowe wydawnictwo na Dzień Dziecka

Książka została wydana w ich rodowitym języku. Dzieci znajdą w niej ciekawe zadania oraz minifigurkę LEGO do samodzielnego złożenia. 

– Mamy nadzieję, że ten drobny gest wywoła uśmiech na ich twarzach. Liczymy, że zabawa z książką choć na chwilę oderwie ich od smutnej rzeczywistości i pozwoli zapomnieć o cierpieniu – mówią przedstawiciele Fundacji. 

Tytuł zostanie przekazany także do dużej liczby miejsc zajmujących się pomocą uchodźcom, m.in. do: podopiecznych fundacji Happy Kids, Łódzkiego Domu Kultury, Fabryki Sztuki, Centrum Dialogu, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia „Wspieramy Ukrainę Razem” czy wielu łódzkich bibliotek.

Fundacja AMEET od ponad 30 lat w Łodzi

Fundacja działająca przy wydawnictwie AMEET wspiera najmłodszych poprzez organizowanie i podejmowanie działań w zakresie szerzenia oświaty, upowszechniania kultury oraz pomocy finansowej i rzeczowej. Wydawnictwo AMEET działa w Łodzi już od ponad 30 lat. Na co dzień tworzy różnego rodzaju książki dla dzieci – aktywizujące, edukacyjne, dla maluchów czy kolorowanki. Współpracuje z dużymi licencjodawcami, jakimi są LEGO, Disney oraz Mattel.

ZOBACZ TAKŻE