Hala MOSiR przy ul. Karpackiej z najnowocześniejszym „dołem" gimnastycznym w Polsce

O profesjonalny sprzęt do gimnastyki sportowej wzbogaciła się miejska hala sportowa przy ul. Karpackiej 61. Zmodernizowano dół gimnastyczny, zakupiono też trampolinę, drążki gimnastyczne, materace, poręcze, równoważnię i wieżę z kółkami.

fot. ŁÓDŹ.PL
Najnowsze inwestycje w hali sportowej MOSiR
4 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Za ponad 395 tys. zł w obiekcie zmodernizowano dół gimnastyczny (wypełniona piankami niecka, w której gimnastycy bezpiecznie lądują po akrobacjach) – jeden z obecnie najlepszych tego typu w Polsce. Zakupiono też trampolinę, drążki gimnastyczne, materace, poręcze, równoważnię i wieżę z kółkami. Większość z tego sprzętu posiada certyfikaty Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej FIG.

To kolejna modernizacja w ciągu dwóch lat

Te najnowsze zakupy to kontynuacja inwestycji z 2020 roku, kiedy za ponad 181 tys. zł (w tym 20 tys. zł dofinansowania z Samorządu Województwa Łódzkiego) kupiono do hali planszę gimnastyczną, zestaw materacy asekuracyjnych i równoważnię niską. Wcześniej wyposażenie wzbogaciły dwie ścieżki gimnastyczne, zestaw materacy do stołu gimnastycznego i mata zabezpieczająca odskocznię. W ciągu minionych dwóch lat wydatki na sprzęt sportowy w hali przy ul. Karpackiej wyniosły łącznie 664,8 tys. zł. Zakupy poprawiły komfort treningów oraz bezpieczeństwo zawodników i uczestników otwartych zajęć. 

– Gimnastycy z Łodzi od wielu lat startują w ogólnopolskich zawodach, odnosząc spore sukcesy. Łódź ma wśród swoich zawodników mistrzów i wicemistrzów Polski. Profesjonalny sprzęt na pewno przełoży się na dalsze sukcesy sportowe i rozwój tej niezwykle wymagającej dyscypliny w Łodzi. Dzięki inwestycjom zostały spełnione najważniejsze oczekiwania klubów sportowych i uczestników zajęć, a sprzęt umożliwi organizację zawodów wysokiej rangi w naszym mieście – dodaje Iwona Safjanowska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, który zarządza obiektem przy ul. Karpackiej.

Hala sportowa z historią

Hala sportowa przy ul. Karpackiej 61 została wybudowana w 1977 r. i od początku służy mieszkańcom Łodzi. Jest podzielona na dwa sektory. Pierwszy służy do treningów i pokazów gimnatyki sportowej oraz ogólnodostępnych zajęć z elementami tej dyscypliny. Drugi sektor jest przeznaczony dla gier zespołowych. Tam grają i trenują koszykarze (także grający na wózkach inwalidzkich) i siatkarze oraz prowadzone są zajęcia tańca sportowego.

ZOBACZ TAKŻE