Hi Piotrkowska. Restauracja z tarasem na najwyższym piętrze biurowca

Gastronomiczna mapa Łodzi wzbogaci się o nowy punkt. Na ostatnim piętrze najwyższego w Łodzi biurowca Hi Piotrkowska (82 metry) otwarta zostanie restauracja i klub z ponad 200-metrowym tarasem pozwalającym podziwiać panoramę miasta.

wizualizacja Nastazja Kropidłowska
Restauracja na dachu biurowca Hi Piotrkowska
16 zdjęć
wizualizacja Nastazja Kropidłowska
wizualizacja Nastazja Kropidłowska
wizualizacja Nastazja Kropidłowska
wizualizacja Nastazja Kropidłowska
wizualizacja Nastazja Kropidłowska
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

- Doszliśmy do wniosku, że taras widokowy na XIX piętrze powinien być dostępny dla wszystkich i w ciepłe miesiące wypełnić się przyjemnym gwarem. Dlatego zadecydowaliśmy o zmianie przeznaczenia ostatniego piętra na restaurację. Podpisaliśmy już umowę z najemcą. W połowie przyszłego roku zaprosimy do tego stylowego, otwierającego się na miasto miejsca. Zadbamy o niepowtarzalny klimat za sprawą organizowanych tu wydarzeń kulturalno-rozrywkowych - mówi Justyna Drużyńska, dyrektor operacji biurowych w Master Management Group.

Jak będzie wyglądać restauracja w Hi Piotrkowska?

Wnętrze zaprojektowała Nastazja Kropidłowska. Przestrzeń lokalu ma stylistyką nawiązywać do łódzkich loftów, ale wyróżniać się detalami oraz miedziano-zieloną kolorystyką. Industrialny charakter stworzą metalowe konstrukcje à la oranżeria oraz metalowa siatka będąca ozdobą sufitów i ścian, spod której wyłaniać będzie się surowy beton. Widok ocieplać będzie żywa zieleń oraz miedziane dodatki w konstrukcjach baru i dekoracjach, a także patynowane blachy na posadzkach i karmelowe odcienie tapicerowanych elementów skórzanych sof i krzeseł.

Przestrzeń została podzielona na strefy: restauracji, klubu, lounge oraz zewnętrznego tarasu. Na całej powierzchni 19 piętra znajdą się powtarzające się motywy i kształty. Np. tłuczone szkło w kolorze grafitowym na słupach konstrukcyjnych, które nawiązuje do Pasażu Róży, jak również elementy dekoracyjne podwieszone pod sufitem, różne dla każdej ze stref - mówi autorka projektu. - W restauracji będą to „kosze” oraz cylindry z siatką metalową, okręgi metalowe z oświetleniem w strefie lounge, prostokątne siatki z podświetlonym logotypem restauracji w strefie klubowej oraz miedziane elementy w kształcie łódki w strefie wejściowej. Widoczne na projekcie w wielu miejscach łuki nawiązują do kształtów okien w łódzkich fabrykach.

Oprócz restauracji na XIX piętrze także na parterze gmachu Hi Piotrkowska ma powstać jeszcze jeden nowy lokal. Na 140 mkw powstanie kawiarnia będąca też piekarnią.

ZOBACZ TAKŻE