Celem CBB jest rozwijanie nowatorskich w skali światowej rozwiązań opartych na antybakteryjnych właściwościach działania bakteriofagów. Poziom nowości zakładanych rezultatów należy rozpatrywać w skali światowej.
Projekt jest logiczną kontynuacją strategii rozwoju firmy i stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby rynku. Inwestycja o wartości prawie 6 mln złotych umożliwiła budowę laboratorium o powierzchni 1600m2, wyposażonego w nowoczesny sprzęt badawczy np. cytometr, aparat do automatycznej izolacji DNA i RNA z materiału o niskiej zawartości wirusów/bakteriofagów, robot do automatycznego pipetowania roztworów w małych objętościach, aparat do detekcji przyrostu produktów PCR w czasie rzeczywistym, sekwenator, bioreaktory, system do filtracji tangencjalnej czy mikroenkapsulator.
- ZOBACZ TEŻ: TOP 5 miejsc, do których polecisz z Łodzi w wakacje 2023. Ruszył sezon czarterów [PRZEWODNIK]
– To, że Proteon Pharmaceuticals powstał i rozwinął się w Łodzi, nie jest przypadkiem – mówi prof. Jarosław Dastych, założyciel Proteon. – Firma rozpoczęła prace badawcze nad swoim pierwszym produktem na Łódzkim Kampusie Polskiej Akademii Nauk w 2008 r. Wśród twórców i kluczowych pracowników Proteonu jest wielu absolwentów łódzkich uczelni, które kształcą świetnych biotechnologów, mikrobiologów i biologów molekularnych. Proteon intensywnie współpracował i nadal współpracuje z łódzkimi uczelniami i instytutami badawczymi. Aktualnie nowoczesne laboratorium w centrum Łodzi zatrudnia ponad 60 osób.