Igrzyska Olimpijskie. Michał Bryl z UKS SMS Łódź w duecie z Bartoszem Łosiakiem wygrali pierwszy mecz

Wręcz wzorowo rozpoczął Igrzyska Olimpijskie nasz duet siatkarzy plażowych. Reprezentant UKS SMS Łódź Michał Bryl i Bartosz Łosiak w dwóch setach rozprawili się z australijską parą Hodges/Schubert.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak

Polacy w tym zestawieniu byli przedstawiani jako faworyci. Jednak pierwsze piłki było mocno związane z pierwszymi nerwami i gra toczyła się punkt za punkt. Bryl i Łosiak nie do końca radzili sobie z siłowym stylem gry Australijczyków. Jednak kiedy opadł pierwszy kurz i gra polskiej pary się ustabilizowała, ich rywale nie mieli wiele do powiedzenia. Fantastyczna gra w obronie i celne ataki sprawiły, że pierwszy set zakończył się wynikiem 21:16. Druga partia tylko na początku była wyrównana. Z każdą upływająca minutą Bryl i Łosiak budowali swoją przewagę. Przepiękne bloki zawodnika UKS SMS z panoramą wieży Eiffla wyglądały niemal jak pocztówka z wakacji. Równie piękny był końcowy wynik seta. Kolejny raz Polacy wygrali 21:16, a cały mecz 2:0. Następny mecz naszej dwójki już w czwartek (1 sierpnia). Zmierzą się wtedy z gospodarzami Bassereau R. / Lyneel J.