Projekt In Vitro służy łodzianom od 2016 r. Program został przygotowany przy współpracy z profesorem Sławomirem Wołczyńskim, wybitnym specjalistą i badaczem tej gałęzi medycyny. Od momentu powstania program notował bardzo dobre wyniki i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród łodzian. Dlatego wraz z końcem pierwszego miasto uruchomiło kolejny, który będzie realizowany do końca 2025 r.
In Vitro w Łodzi. Prawie pół tysiąca dzieci
W przeciągu 8 lat w ramach obydwu edycji programu In Vitro przyszło na świat 476 dzieci, dając tym samym radość setkom łódzkich rodzin. Od początku realizacji program ma bardzo wysoką skuteczność, która sięga 50%. Tylko w drugiej edycji programu wzięło w nim udział 525 par i co najważniejsze – na świat przyszło 120 dzieci, a kolejne są w drodze.
Skorzystają też inne samorządy
Miasto Łódź postanowiło podzielić się dobrem. Liczne rozmowy, konsultacje, a także podpisane bezpłatne umowy licencyjne zaprocentowały terytorialnym rozszerzeniem programu. Z osiągnięć i sukcesów miejskiego programu In Vitro korzysta wiele samorządów.
Pierwszym miastem, które dostrzegło ten potencjał, był Sosnowiec. Od tego momentu upłynęło 7 lat, a kolejnych 17 miast skorzystało ze skutecznych łódzkich doświadczeń. W tym roku do tego grona dołączyły m.in.: Zduńska Wola, Przemyśl oraz Bytom.