Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont zabytkowego biurowca przy ul. Piotrkowskiej 96, tzw. kamienicy Siemensa, którą na apartamentowiec klasy premium z lokalami na działalność usługowo-handlową na parterze przebudować zamierzają inwestorzy z Krakowa.

Kamienica Siemensa w Łodzi
Kamienica Siemensa
8 zdjęć
Kamienica Siemensa w Łodzi
Kamienica Siemensa w Łodzi
Kamienica Siemensa w Łodzi
Kamienica Siemensa w Łodzi
Kamienica Siemensa w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Prace mają się zacząć od renowacji fasady, by jak najszybciej odzyskała zapomnianą dawno urodę. Laserowe czyszczenie piaskowca powinno dać spektakularne efekty, bo zapewne mało kto pamięta dom w innym kolorze niż… brudny. Dopiero po tej kosmetyce rozpoczną się poważniejsze prace budowlane. Budynek frontowy nie zmieni się wiele. Wyjątkiem będzie podniesienie połaci dachowej strychu od strony podwórza, co umożliwi stworzenie tam dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, oraz demontaż zadaszenia nad prześwitem bramowym od strony dziedzińca.

Poważne zmiany na podwórzu

– Poważniejsze zmiany zajdą na podwórzu, bo wszystkie oficyny podwyższymy o jedną kondygnację. W oficynie zamykającej posesję od zachodu powstanie też dodatkowa klatka schodowa z własną windą – zapowiada Łukasz Juśkiewicz, szef spółki VP Piotrkowska 96, powołanej do realizacji projektu, który podkreśla, że budynek jak na swój wiek jest w zaskakująco dobrym stanie technicznym. – Chcemy zachować możliwie wiele z oryginalnego wystroju, jak np. szprosy w oknach, marmurowe schody, balustrady i znakomicie zachowane szyby windowe, w których zamontujemy nowoczesne dźwigi. 

Kapitalny remont kamienicy pochodzącej z 1915 r. ruszy pełną parą na przełomie 2023 i 2024 r. Potrwa ok. 2 lat.

ZOBACZ TAKŻE