Kolejna bomba ciepła. Ten wiosenny weekend w Łodzi zapowiada się upalnie

Wiosna w tym roku to prawdziwy pogodowy rollercoaster. Dopiero co cieszyliśmy się fantastyczną pogodą na święta, a przed nami kolejne duże ocieplenie. 

Słońce
Zapowiada się kolejny upalny weekend, fot. ENVATO ELEMENTS

Po świątecznym ociepleniu spadła temperatura, ale wydaje się, że to już koniec słoty. – Do Polski napływa zdecydowanie cieplejsze powietrze. Najcieplej będzie w niedzielę, na przeważającym obszarze kraju temperatura przekroczy 20°C, miejscami będzie nawet powyżej 25°C – czytamy na stronach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Według najnowszych prognoz w Łodzi termometry pokażą w weekend powyżej 24°C. Niestety jednocześnie słońce będzie chować się za chmurami. Najpogodniej ma być w niedzielę. W sam raz na spacer po łódzkim parku.

Rekordy temperatur

Tak duże różnice temperatur w ciągu zaledwie kilku dni nie są zjawiskiem normalnym. Meteorolodzy upatrują ich przyczyn w zmieniającym się klimacie. Szczególnie zaskakujące były wskazania termometrów w święta wielkanocne. W Polsce odnotowano absolutny rekord dla końcówki marca. W Wielką Sobotę termometry w Tarnowie pokazały aż 26,4°C. To o prawie 1°C więcej niż dotychczasowy rekord, który odnotowano w 1974 r. w Nowym Sączu. Wówczas temperatura wyniosła 25,6°C.

 

ZOBACZ TAKŻE