Kolejne czartery z Lotniska w Łodzi. Turcja, greckie wyspy i co jeszcze? [SZCZEGÓŁY]

W niedzielę, 2 czerwca, Lotnisko w Łodzi zainauguruje loty do tureckiego Bodrum, we wtorek, 4 czerwca i w środę, 5 czerwca, na greckie wyspy Zakynthos i Kretę, a w czwartek, 6 czerwca do Tunezji. To będzie już prawie komplet wakacyjnych czarterów.

Lotnisko w Łodzi z kolejnymi czarterami
Lotnisko w Łodzi z kolejnymi czarterami
6 zdjęć
Lotnisko w Łodzi z kolejnymi czarterami
Bodrum
Bodrum
Bodrum
Bodrum
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Choć do końca roku szkolnego zostały jeszcze trzy tygodnie, wakacje na Lotnisku w Łodzi rozkręcają się na dobre. Od miesiąca można latać do Antalyi na Riwierę Turecką i wielu turystów już stamtąd wróciło. Teraz otwierają się nowe możliwości wypoczynku nad Morzem Śródziemnym.

Bodrum, czyli absolutna nowość

O ile greckie wyspy są w rozkładzie wakacyjnym z Łodzi co roku, to Bodrum jest absolutną nowością. Bodrum to popularny kurort turystyczny zlokalizowany u wybrzeża Morza Egejskiego. Do Bodrum przyciągają turystów luksusowe hotele, nocne kluby i dyskoteki, a także piaszczyste plaże i zabytki. Najbardziej rozpoznawalnym i najczęściej fotografowanym obiektem w mieście jest zamek św. Piotra - twierdza wzniesiona na terenie Bodrum przez Zakon Rycerzy Szpitalników między 1402 a 1520 rokiem. Zamek mieści się na niewielkim cyplu tuż przy porcie, między zatokami Salmakis i Kumbahce. Obecnie w zamku św. Piotra swoją siedzibę ma Muzeum Archeologii Podwodnej.

Będąc w Bodrum warto wybrać się promem na jednodniowe wycieczki na greckie wyspy Kos i Kalymnos. Podróż na każdą z wysp trwa ok. godziny.

Tunezja, wyspa Rodos i Bułgaria

Kolejnym kierunkiem, który łodzianie przywitają z radością, jest Tunezja. Samoloty będą latać z Łodzi w każdy czwartek na lotnisko Enfidha. Tunezja oferuje wszystko, czego potrzeba do spędzenia idealnych wakacji: niebieskie morze, dobrą bazę hotelowa i atrakcyjne miejsca do zwiedzania. Warto wybrać się na wycieczkę do Tunisu, rzymskiego amfiteatru El Jem – trzeciego największego na świecie i lepiej zachowanego niż rzymskie Colosseum. Niezapomnianą atrakcją będzie z pewnością wycieczka na Saharę, przejażdżka na wielbłądach, safari pustynne jeepami. Tam, z dala od turystycznych kurortów, zobaczycie prawdziwą Afrykę i poczujecie się jak Staś i Nel.

To jeszcze nie będą wszystkie czartery, które lotnisko wraz z biurami podróży zaoferuje mieszkańcom Łodzi. W kolejnym tygodniu odbędzie się inauguracja czarterów na wyspę Rodos i do Burgas w Bułgarii.

W każdym tygodniu nad Morze Śródziemne i Morze Czarne będzie latać z Łodzi 14 samolotów czarterowych, z czego 9 do Turcji. W tym sezonie Lotnisko w Łodzi planuje obsłużyć co najmniej 80 tysięcy podróżnych lecących na zorganizowany wypoczynek.

ZOBACZ TAKŻE