Kolejny odcinkowy pomiar prędkości w Łódzkiem już działa. Będą też kolejne! Gdzie? [MAPY]

Uwaga kierowcy! W Łódzkiem zaczął działać kolejny odcinkowy pomiar prędkości. Mandatów mogą się spodziewać ci, którzy przekroczą prędkość w okolicach Wielunia. W kolejce do uruchomienia czekają następne kamery, także w Łodzi. Wkrótce ma zostać uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości na ul. Chocianowickiej.

Odcinkowy pomiar prędkości w Łódzkiem
W Łódzkiem uruchomiono kolejny nowy odcinkowy pomiar prędkości, mat. ŁÓDŹ.PL, GDDKiA
9 zdjęć
Odcinkowy pomiar prędkości w Łódzkiem
Odcinkowy pomiar prędkości - DK74, Biała Pierwsza / Biała Rządowa
Odcinkowy pomiar prędkości - Łódź, ul. Chocianowicka
Odcinkowy pomiar prędkości - DW485 Bychlew/Jadwinin
Odcinkowy pomiar prędkości - DK70, Mokra Prawa
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości stanęły w województwie łódzkim już na początku tego roku. Do tej pory nie zostały jednak uruchomione. Część z nich czeka między innymi na podłączenie do sieci energetycznej. Chodzi o kamery m.in. na autostradzie A2, przy granicy województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego, na trasie S14 w okolicach Pabianic, czy na drodze 70 między autostradą a Skierniewicami. Teraz jedno z urządzeń doczekało się uruchomienia. Od kilku dni działa już odcinkowy pomiar prędkości na drodze krajowej 74 pomiędzy wsiami Biała Pierwsza i Biała Rządowa, czyli na odcinku prawie 4 kilometrów. To trasa prowadząca od drogi S8 do Wielunia. Obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Gdzie jeszcze odcinkowy pomiar prędkości w Łódzkiem?

Do tej pory w województwie łódzkim odcinkowy pomiar prędkości funkcjonował w zaledwie trzech miejscach. W Tomaszowie Mazowieckim, w Złotej (na drodze krajowej 72) i w Klukach (na drodze krajowej 74 między Bełchatowem a Szczercowem). Po uruchomieniu pomiaru w okolicach Wielunia funkcjonują już 4 takie urządzenia. Kolejne ma zacząć działać także w Łodzi. Chodzi o ul. Chocianowicką łączącą ulicę Pabianicką z Osiedlem nad Nerem, w okolicach lotniska. Szczegółowe lokalizacje nowych odcinkowych pomiarów prędkości w Łódzkiem znajdziesz powyżej. Wystarczy kliknąć któreś ze zdjęć.

Montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości to kolejny etap rozwijania całego systemu, w ramach którego niedawno uruchomiono także w Łodzi kamery RedLight, kontrolujące, czy kierowcy nie przejeżdżają na czerwonym świetle.

ZOBACZ TAKŻE