Koniec dworca w Koluszkach. Kultowy budynek przechodzi do historii [WIZUALIZACJE]

Duże zmiany czekają dworce w okolicach Łodzi. Właśnie zaczynają się prace budowlane na dwóch stacjach, w Gałkowie Małym i w Koluszkach. Remont tego drugiego dworca to będzie prawdziwa rewolucja. Zniknąć ma kultowy budynek, znany między innymi z filmów. Zastąpić ma go całkowicie nowy dworzec, w innym miejscu.

Dworzec w Koluszkach
Kultowy budynek dworca w Koluszkach przechodzi do historii, fot. ŁÓDŹ.PL/mat. PKP SA
7 zdjęć
Dworzec w Koluszkach
Nowy dworzec w Koluszkach - wizualizacja
Nowy dworzec w Koluszkach - wizualizacja
Nowy dworzec w Koluszkach - wizualizacja
Nowy dworzec w Koluszkach - wizualizacja
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Właśnie wystartował remont dworca w Koluszkach, bardzo ważnego dla mieszkańców Łodzi. Przez stację w tym mieście przejeżdża wiele pociągów jadących z dworca Łódź Fabryczna na wschód regionu i dalej do Warszawy. Łodzianie doskonale znają dworzec w Koluszkach nie tylko z częstych przesiadek w tym miejscu, ale także z kinowych ekranów. Został tam zrealizowany m.in. film “Bal na dworcu w Koluszkach”.

Teraz ten znany budynek przechodzi do historii. Jest za duży i zbyt drogi w utrzymaniu, dlatego od lat jest zamknięty. Zastąpić ma go nowy.

- Zmieni się lokalizacja dworca, która usprawni komunikację, nowy dworzec zostanie zbudowany od strony głównego wejścia na stację poza peronami — informuje PKP. Dworzec ma być nowoczesny, ale ma również nawiązywać do historycznego nieistniejącego już budynku, wybudowanego jeszcze w 1865 roku. - Na elewacji północnej znajdzie się wizerunek dawnego dworca w formie naklejonej na szkło folii typu one way vision — zapewniają PKP.

Zburzenie starego dworca i wybudowanie nowego będzie kosztować 12 milionów złotych. Zakończenie budowy planowane jest na początek 2025 roku. 

ZOBACZ TAKŻE