Lato w Łodzi. Łodź Summer Festival, Audioriver, Great September i wiele więcej!

Audioriver, Łódź Summer Festival, Parada Wolności, Great September, Letnie Brzmienia, Hauser i Lenny Kravitz w Atlas Arenie - tego lata w Łodzi króluje muzyka! Jeśli dodamy do tego masę plenerowych wydarzeń, najciekawsze atrakcje miasta, jak choćby Księży Młyn, Orientarium, czy ulica Piotrkowska, oraz perły architektury, kultury i sztuki nowoczesnej, których w Łodzi nie brakuje - mamy idealny przepis na city-break, który trafi w oczekiwania każdego.

plakat zapraszający na festiwal
Muzyczne lato w Łodzi

Sprawdźcie, co Was czeka latem w Łodzi - lodz.pl/nalato

Audioriver w Łodzi!

Festiwalowe lato w mieście rozpoczyna Audioriver 2024, który odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Pierwsza edycja festiwalu w Łodzi będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Organizatorzy zapowiadają postawienie sześciu głównych scen oraz dodatkowych stref z atrakcjami. Centralną częścią festiwalu będzie scena główna, która stanie przed Górką Retkińską. Na konstrukcji wyposażonej w olbrzymie ekrany zobaczyć będzie można największe gwiazdy festiwalu: Fever Ray z teatralnym koncertem, Victorię de Angelis z grupy Måneskin we wspólnym występie z Partiboiem69, okrzyknięty najlepszym zespołem koncertowym w plebiscycie Beatportu duński skład WhoMadeWho czy słynący z filmowego rozmachu duet Kiasmos.

Lenny Kravitz w Atlas Arenie

Lenny Kravitz, jeden z najważniejszych artystów rockowych na świecie, przyjedzie do Łodzi w wakacje 2024 roku. 23 lipca ta żywa legenda muzyki rozgrzeje do czerwoności publiczność zgromadzoną w łódzkiej Atlas Arenie. Ponadczasowy. Wybuchowy. Romantyczny. Inspirujący. Jak inaczej scharakteryzować "Blue Electric Light", czyli 12. studyjny album Lenny'ego Kravitza? 

Łodź Summer Festival

Największy miejski darmowy festiwal w Polsce znów zatrzęsie miastem! 26, 27 i 28 Łódź stanie się muzycznym centrum Polski za sprawą największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Na Łódź Summer Festival wystąpią: Placebo, Milky Chance, PRO8L3M, Kizo, Kukon, Zalewski i wielu, wielu innych. Wszystkie koncerty będą dostępne całkowicie za darmo! 

Parada Wolności

W ostatni dzień sierpnia Łódź stanie się areną kultowej Parady Wolności, oferując idealną okazję do zanurzenia się w fascynujący świat muzyki rave, house, trance i techno.

Great September

We wrześniu królować będzie  Great September! To wielkie święto muzyki, łączące koncerty polskich gwiazd i obiecujących debiutantów z panelami dyskusyjnymi i warsztatami. Trzecia edycja festiwalu Great September w Łodzi pod kierownictwem artystycznym Artura Rojka odbędzie się w dniach 12–14 września 2024 r. Organizatorzy ogłosili pierwszy zestaw artystów, którzy wystąpią na festiwalowych scenach w tym roku, a są tam wielkie nazwiska!

Santander Letnie Brzmienia

Santander Letnie Brzmienia to letnia trasa koncertowa prezentująca topową polską muzykę. W programie znajdą się zarówno solowe występy czołowych polskich artystów, jak i premierowe projekty specjalne - to wszystko już 16 i 17 sierpnia na Miejskim Skwerze przy Lutomierskiej, gdzie odbędą się Santander Letnie Brzmienia. Zagrają Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, espół LemON oraz Bartek Królik. 

ZOBACZ TAKŻE