Leszek Możdżer zagra w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zobacz na żywo improwizację do spektaklu!

To będzie niesamowite spotkanie tańca z wykonywaną na żywo, improwizowaną muzyką Leszka Możdżera. Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na przedstawienie.

mężczyzna
Leszek Możdżer fot. Sisi Cecylia
3 zdjęcia
mężczyzna
Akademia Muzyczna w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Autorką choreografii do spektaklu „DZIEDZICZENIE” jest Elżbieta Chowaniec, pedagożka z łódzkiej AM. Wydarzenie stanowi próbę uchwycenia dynamiki ruchu wewnątrz rodziny i pragnie odpowiedzieć na kilka pytań. Jedno z nich brzmi: „Ile i jakich ruchów potrzeba w drzewie rodzinnym, by stać się naprawdę wolnym od tego, co odziedziczone”.

W spektaklu Leszek Możdżer pozostaje w ciągłym dialogu z tancerzami. I choć wszyscy poruszają się w obrębie ustalonej struktury opowiadania, pianista podaje tematy i improwizuje w zależności od inspiracji ruchowej. 

Wspólnie z Możdżerem na scenie zaprezentuje się ośmioro tancerzy: Aleksandra Charabin, Kacper Klimczak, Anna Petrenko, Karolina Stępniak, Marta Tarashkevicz, Anna Tymków, Ulyana Zaruba i Wioletta Jocz odpowiedzialna również za kostiumy. Premiera przedstawienia odbędzie się 2 września 2023 roku o godzinie 20.00 w Sali Koncertowej Łódzkiej Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej 2 A. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie kupbilecik.pl.

ZOBACZ TAKŻE